У Харкові РФ намагалася знищити всі об’єкти інфраструктури. Про це в ефірі «Радіо Свобода» заявив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, коментуючи ранкові ракетні удари по місту.

«Найтяжча ситуація в місті Харків, там ворог буквально намагався знищити всі основні енергетичні об’єкти, які живлять місто. І якщо в Харківській області ситуація з енергопостачанням стабільна, то в самому Харкові ситуація надзвичайно складна», – розповів Кудрицький.

У Харкові – повний блекаут. Зараз без світла – близько 700 тисяч абонентів. Наземний електротранспорт і метро не працюють, схема руху автобусів – тут. Вода подається за графіком, він - тут. Планується ввести віялові відключення світла.

Влада повідомляє, що в місті усувають наслідки нищівного удару по енергоінфраструктурі:

  • за словами Терехова, на критичній інфраструктурі задіяні альтернативні джерела живлення, у результаті чого у будинках харківʼян потроху починає зʼявлятися вода;
  • 40 тисяч абонентів міста забезпечені теплом завдяки роботі модульних котелень;
  • по всьому місту відкриті й працюють пункти видачі безоплатних гарячих обідів і «пункти незламності». Станом на 12 годину дня ними скористалися 2917 людей;
  • до усування наслідків ударів залучили додаткову техніку та збільшили кількість ремонтних бригад.

Кудрицький також повідомив, що сьогодні Лівобережна Україна постраждала сильніше: це Харківська, Сумська, Полтавська, Запорізька області. На правому березі зазнала ударів Кіровоградська область, а також певні обмеження енергопостачання в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях.