Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після чергових масштабних ракетних обстрілів Росією 11 квітня закликав партнерів передати Україні більше систем протиповітряної оборони Patriot. Про це він написав у мережі Х.

"Минулої ночі ворог випустив по Україні понад 80 ракет і дронів, переважно цілячись по цивільних об'єктах критичної інфраструктури. Шість з них були балістичними ракетами. Україна залишається єдиною країною у світі, яка зазнає балістичних ударів. Patriot нема кращого місця застосування, - наголосив очільник українського МЗС. - Я впевнений, якби ті, хто приймає рішення про постачання Patriot, провели бодай одну ніч у Харкові, необхідні кроки були б вжиті миттєво. І я готовий запросити їх зі мною".

Кулеба переконаний, що, лише перебуваючи на лінії російського ракетного вогню, противники надання комплексів ПВО для України змінили б думку. Він закликав союзників якнайшвидше передати Україні потрібні системи для захисту українських міст від нічних обстрілів.

З початку повномасштабного вторгнення Харків знаходиться під ударами російських ракет. З кінця березня 2024 року РФ нищить енергетичні об'єкти міста та області. Місто пережило повний блекаут й наразі йому критично не вистачає напруги. 11 березня ворог вчергове наніс удар - 10 ракет випустили по енергогенерації: зруйновано ТЕЦ, яка живить місто, та трансформаторну підстанцію.