Стан доріг у Харківській області стрімко погіршується через брак коштів навіть на мінімальний ремонт. Про критичну ситуацію розповів начальник Служби відновлення інфраструктури Андрій Алексєєв під час сесії облради.

За його словами, деякі траси області можуть незабаром стати повністю непроїзними, якщо терміново не виділити коштів на підтримуючі ремонтні роботи. Зокрема, під загрозою руйнування опинилася дорога Р-78 Харків - Зміїв - Балаклія - Гороховатка, капітально відремонтована у 2021 році.

"Ми попереджали керівництво, що без мінімальних витрат на підтримку цієї траси її доведеться закрити для проїзду, а відновлення коштуватиме набагато дорожче", - пояснив Алексєєв.

Депутати також скаржаться на ями та пошкодження на шляхах, збудованих кілька років тму у межах "Великого будівництва". Зокрема, проблемні ділянки є на трасі Мерефа - Лозова - Павлоград. Її капітально відремонтували у 2019-2020 роках. Зараз обмежене фінансування не дозволяє навіть встановити огорожі біля ям та попереджувальні знаки. Підрядники змушені зупиняти роботи через борги із зарплат.

Наразі ремонтні бригади працюють лише на Київській трасі. Там іде ямковий ремонт, але роботи просуваються вкрай повільно через ті самі фінансові труднощі.

“Роботи ще виконуються, і найближчим часом ми їх маємо завершити. Чому не завершили й досі? Я ж підкреслюю, що ми очікували фінансування на початку березня, а проплати пішли лише нещодавно, й були проблеми в підрядних організацій з оборотними коштами. Тобто банально нічим було заплатити заробітну плату людям, які працювали, закупити ГСМ та матеріали. Ми навіть перекидали бригади та матеріали з інших областей, тому що в нас закінчилися ресурси для роботи. Були такі випадки, але все ж таки цю задачу ми виконуємо. Я розумію, що цього недостатньо в межах області, що це лише один напрямок. Я це все розумію“, – підсумував Алексєєв.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов повідомляв, що у кінці лютого Кабмін виділяв гроші на ремонт траси Харків-Київ. Впродовж зими 2024 року водії неодноразово скаржилися у соцмережах на стан цієї дорги. На певних ділянках утворилися глибокі ями.