У Краснограді провели громадські слухання, на яких мешканці вдруге голосували за нову назву для свого міста. Про це повідомляє міськрада.

У слуханнях взяли участь 183 мешканці, їм було запропоновано 3 назви:

  • Славноград – 64 голоси;
  • Берестин - 50 голосів;
  • Берестопіль – 3 голоси.

З початку осені 2023 року містяни намагаються обрати нову назву Краснограду, оскільки  Національна комісія зі стандартів державної мови включила його до переліку населених пунктів України, які містять слова з коренем "красн" і мають бути перейменовані в межах деколонізації.

Спочатку міськрада відмовлялася перейменовувати місто, називаючи назву "нейтральною". У мерії зазначили, що Красноград не підпадає під дерусифікацію, оскільки його назва походить не від назви кольору, а від слова "красивий". Це підтвердили і результати перших громадських слухань: більшість жителів трактують слово "Красноград" як "красиве місто" і виступають за збереження старої назви.

На таку заяву, відреагував Інститут національної пам’яті: там зазаначили, що свою назву назву Красноград отримав внаслідок установлення радянської влади на території України та діяльності комуністичної партії, а отже, підлягає перейменуванню. ТНазву міста було запропоновано змінити на історичну - Пархомові байраки.

Уже в новому році топонімічна комісія Краснограда запропонувала два варіанти нової назви - Берестин або Берестополь.

Міськрада Краснограду має запропонувати свій варіант назви Верховній Раді не пізніше 27 січня. Якщо не подати пропозицію, парламент сам обере нове ім'я для міста.

Красноград - місто на півдні Харківської області, яке веде свій початок від 1731 року. Перша назва населеного пункту - Билівська фортеця. Наприкінці XVIII століття місто називалося Константиноград - на честь онука Катерини Другої. Із 1922 року називається Красноград. До війни тут проживало близько 20 тис. осіб.