Прокуратура Харківщини скерувала до суду обвинувальний акт стосовно семи співробітників Харківського слідчого ізолятора, яких обвинувачують у перевищенні службових повноважень і залишенні ув’язненого без допомоги після побиття.

За даними слідства, у квітні 2025 року працівники СІЗО незаконно помістили новоприбулого підозрюваного до камери з іншим засудженим. Унаслідок конфлікту останній жорстоко побив чоловіка, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження.

Попри очевидний критичний стан потерпілого, медичну допомогу йому не надали. Замість цього співробітники установи склали рапорт про нібито переведення до іншої камери для уникнення конфлікту. Підслідного, який скаржився на біль і ледве тримався на ногах, перенесли до іншого корпусу та залишили на підлозі біля санвузла. За кілька годин він помер.

Серед обвинувачених — виконувач обов’язків начальника СІЗО, двоє молодших інспекторів, старший по корпусу, черговий помічник начальника установи та двоє оперуповноважених (посади — на момент злочину). Більшість із них наразі звільнені. Їх судитимуть за статтями:

  • ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади, що спричинило тяжкі наслідки);
  • ч. 3 ст. 135 КК України (залишення в небезпеці, що спричинило смерть людини);
  • ч. 3 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила загибель людини).

Окремо завершене розслідування стосовно засудженого, який побив потерпілого. Йому інкримінують нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч. 2 ст. 121 КК України).