Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Харківської області ознайомився з процесом будівництва лінії оборони та укріплень поблизу кордону з Росією. Про це повідомляє пресслужба президента.

"Харківська область - це дуже важливий напрямок. Ми маємо бути підготовлені. А росіяни мають бачити, що ми готові оборонятися. І щоб наші люди розуміли, що Україна підготувалася, якщо ворог спробує наступати", - наголосив Зеленський.

За словами начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, фортифікації складаються з розгалуженої системи траншей, бліндажів та інших видів укриттів. У регіоні також облаштовують загороджувальні рубежі: бетонні піраміди, протитанкові їжаки та рови.

Проєкт із будівництва фортифікаційних споруд розробило Міністерство оборони України з урахуванням досвіду бійців на передовій, йдеться в повідомленні. Зведення укріплень покликане посилити обороноздатність Харківщини та стримати можливе вторгнення противника.

Раніше Синєгубов розповідав, що наразі триває другий етап будівництва фортифікаційних споруд у різних точках та за різними напрямками від півночі й до Ізюма. Над фортифікаціями працюють фактично з початку повномасштабного вторгнення. По мірі звільнення раніше окупованих територій будувалася кругова оборона Харкова і далі - на північ, на схід. 

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що на захисні споруди в Харківській області виділили майже 4 млрд грн.