Меморандум про співпрацю на місцевому ринку хліба між Харківською облдержадміністрацією (ХОДА), хлібозаводами та Новопокровським комбінатом хлібопродуктів (КХП, Чугуївський район) підписаний 3 серпня. Документ підписали заступники голови ХОДА Віталій Алексейчук і Юрій Сапронов, представники Кулиничівського і Салтівського хлібокомбінатів та ДП "Новопокровський КХП".
Як повідомив В. Алексейчук, меморандум потрібен для того, щоб ціни на соціальні сорти хліба не зросли у зв'язку з неврожаєм. Обласна влада вживатиме заходів, щоб вирощене в області зерно залишилося в регіоні, що дозволить стабілізувати ціни на хліб.
В. Алексейчук повідомив, що в облатсі загинуло 300 тис.га озимих культур. На початок серпня обмолочено 98% ранніх зернових, у тому числі 474 тис.т озимої пшениці, 82% якої - це пшениця 2-го, 3-го і 4-го сортів. З цієї пшениці і будуть виробляти хлібобулочні вироби. "На 70-80% ми будемо забезпечені своїм зерном", - зазначив В. Алексейчук.
Як зазначив директор Кулиничівського хлібокомбінату Володимир Мисик, область купує зерно для випічки соціальних сортів хліба, що розміщується на Новопокровському КХП. Уже надходить перша партія такого зерна (1 тис.т). "До 1-5 вересня ми доповімо про те, що запас зерна сформований, і що населення буде забезпечене хлібом. В області розвинуті дорожня мережа і торговельна інфраструктура хлібокомбінатів, а це додаткова умова стабільності цін на хліб", - зазначив В. Мисик.
Як повідомив "SQ" комерційний директор Салтівського хлібозаводу Юрій Скринник, у меморандумі не йдеться про ціни на борошно, яке необхідна для випічки соціальних сортів хліба. Не обговорювалися ще й частки соціальних сортів в обсягах виробництва заводів. "За попередніми даними, ціни на борошно для соціальних сортів були закладені на рівні 2,02 тис.грн./т", - повідомив Ю. Скринник.
Довідка "SQ". До соціальних сортів хліба відносяться формовий хліб 1-го гатунку і хліб 1-го гатунку з додаванням жита. Суть меморандуму полягає в тому, що ХОДА буде сприяти хлібозаводам у формуванні їхніх ресурсів продовольчого зерна, яке буде закуплено у місцевих сільгоспвиробників. В обмін на допомогу влади пекарі зобов'язуються утримувати стабільні ціни на соціально значимі сорти хліба.
У Харківській області налічується приблизно півтора десятка виробників хлібобулочних виробів. Понад 85% регіонального ринку хліба припадає на частку ТОВ "Кулиничі", яке має підприємства в області, і хлібозаводу "Салтівський" (Харків).