Проект нового Кримінально-процесуального кодексу забирає у прокуратури функцію слідства у кримінальному провадженні, залишаючи тільки нагляд за ним. Про це 8 лютого заявив журналістам співавтор проекту кодексу, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Бандурка.

Функція слідства залишається тільки у міліції, СБУ та підрозділів Державної податкової служби. За словами О.Бандурки, це в цілому правильно, оскільки у прокуратури і так багато повноважень. "Сьогодні прокурор порушує кримінальну справу, веде слідство, обирає запобіжний захід, виносить обвинувальний висновок, виступає як обвинувачувач у суді і каже: "Все, що я зробив, - правильно". Мало того, генеральний прокурор є членом Вищої ради юстиції, має право зняти суддю з посади і т.д. Тобто прокуратура може впливати на суд, а адвокат може тільки заявляти клопотання, які можуть розглянути чи ні. У прокурора й адвоката різні вагові категорії. От якщо у прокурора заберуть функцію слідства, то він буде менше зацікавлений у суб'єктивному розгляді питання", - зазначив О.Бандурка.

Довідка "SQ". Законопроект про новий Кримінально-процесуально кодекс внесений на розгляд Верховної Ради. Кодекс містить 46 розділів і 614 статей. У разі його прийняття він набуде чинності у вересні - жовтні 2012 р.