"Харківському зоопарку не вистачає грошей на реконструкцію", - заявив директор зоопарку Олексій Григор'єв. За його словами, на утримання тварин коштів вистачає, але в установі постійно повинні йти будівельні роботи. "Програма розвитку зоопарку передбачає обсяг інвестицій в 11 млн.грн. Три роки тому зоопарк отримав 1,2 млн.грн., а протягом останніх двох років кошти не виділялися. Ми просимо міськраду виділити кошти на розвиток зоопарку наступного року", - зазначив О.Григор 'єв.

За його словами, у програмі чітко зазначено, на які об'єкти які суми потрібно витратити. "Депутати міськради можуть побачити і вирішити, ось цей об'єкт побудуємо цього року, решту - потім. Але не можна ж зовсім нічого не робити", - зазначив директор.

Як повідомив О.Григор 'єв, приміщення для тварин не можуть так довго експлуатуватися, як приміщення для людей. "Нашій адміністративній будівлі 115 років, так вона ще довго простоїть. Пташник був побудований 1928 р., але через підвищену вологість та інші обставини будівля вже практично зруйнована. А в європейській практиці прийнято оновлювати будівлі зоопарків кожні 20 років. У європейських зоопарках немає будівель старших 20 років", - заявив директор установи.

За інформацією О.Григор 'єва, в 11 млн.грн. програми розвитку зоопарку включені витрати на реконструкцію теплових мереж. "Свого часу ми зуміли половину зоопарку перевести на газове опалення. Було прокладено 0,5 км пластикових труб, влаштовані газові котельні в різних приміщеннях, наприклад, у лев'ятнику і в юннатській кухні", - зазначив О.Григор 'єв.

Довідка "SQ". Історія створення Харківського зоопарку - першого в Україні - починається з 90-х рр. XIX ст., коли за ініціативи професора Олександра Брандта в місті була зроблена спроба організувати "Акварену". У 1894 р. правління Південно-російського товариства акліматизації звернулося до ректора Харківського імператорського університету М.Олексієнка з проханням передати в оренду частину території Університетського саду для організації виставки. У 1895 р. на ділянці (близько 2,5 га) землі дослідного поля університетського саду товариство відкрило бджільницько-шовківничу станцію. Спочатку колекція складалася з дрібних хижаків, дрібних птахів і домашніх тварин.

У 1830-1920 рр. площа зоопарку збільшилася в 10 разів, і до 1941 р. на ній експонувалися представники близько 100 видів ссавців, приблизно стільки ж риб, земноводних, плазунів і більше 200 видів птахів.

На початок 2010 р. колекція тварин зоопарку налічувала 6 тис. 674 тварин 387 видів, серед них - 223 види рідкісних тварин. Площа зоопарку - 22 га.