Євросоюз "глибоко розчарований" вироком екс-прем'єр-міністру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Про це заявила верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, повідомила "РБК-Україна".

За словами К.Ештон, це "ризик, що має глибокі наслідки для двосторонніх відносин між ЄС та Україною, в тому числі для укладення угоди про асоціацію, політичного діалогу і нашої співпраці в більш широкому сенсі".

Євросоюз також закликав Україну "забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений процес за будь-якої апеляції".

У свою чергу Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Ю.Тимошенко буде прийняте після розгляду апеляції, а також закінчення процесу декриміналізації економічних злочинів. Про це, коментуючи вирок у справі Ю.Тимошенко, заявив у Брюсселі (Бельгія) член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, повідомила "Українська правда".

"Ніхто не може потрапити до в'язниці на основі вже застарілого законодавства. І рішення, безсумнівно, повинно бути знайдене", - підкреслив він. "Також ще не закінчився процес апеляції. Я буду за цим уважно стежити", - заявив Ш.Фюлле.

Довідка "SQ". Печерський районний суд Києва сьогодні, 11 жовтня, засудив Ю.Тимошенко до 7 років позбавлення волі. Ю.Тимошенко визнали винною за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади та службових повноважень). Суд також зобов'язав Ю.Тимошенко відшкодувати НАК "Нафтогаз України" 1 млрд. 516 млн. грн.

Ю.Тимошенко звинувачувалася в перевищенні службових повноважень при підписанні в 2009 р., коли вона була прем'єр-міністром України, контракту на постачання в Україну російського газу. Ю.Тимошенко перебуває під вартою з 5 серпня 2011 р.