Сучасний асортимент акумуляторів може загнати у глухий кут навіть досвідченого автомобиліста. Важко розібратися у параметрах, габаритах, специфіках... Купуючи акумулятор на сайті https://akku.lviv.ua, ви можете розраховувати на консультацію. Якими ж бувають види автомобиліних акумуляторів?
- Свинцево-кислотний акумулятор - найстаріший і найпопулярніший вид автомобільних батарей. Він складається з осередків, усередині яких розміщені пластини акумуляторних батарей. Аноди виготовлені зі свинцю, а катоди - з діоксиду свинцю. Ці пластини занурені в рідкий електроліт - розчин води з сірчаною кислотою і добавками. Перевага кислотних акумуляторів - невисока ціна.
- Гелевий акумулятор - це теж свинцево-кислотний акумулятор, проте замість рідкого електроліту використовується гель. Це пов'язано з додаванням кремнезему в водний розчин сірчаної кислоти. Гелеві батареї мають більш високий ККД і більш стійкі до ударів.
- Батарея AGM - у ньому електроліт затримується в матах зі скловолокна. Така конструкція збільшує довговічність акумулятора, стійкість до ударів і збільшує кількість циклів зарядки. Серед іншого використовуються акумулятори AGM в автомобілях з системою старт-стоп, машинах швидкої допомоги, поліцейських машини, автобусах, кемперах і інших транспортних засобах, які інтенсивно використовуються.
- Акумулятори EFB, AFB, ECM - в автомобілях, обладнаних рекуперацією і системою старт-стоп. Це найсучасніші і найдорожчі типи акумуляторів. Вони часто вимагають адаптації зі спеціалізованими інтерфейсами, тому самостійна заміна не рекомендується. Незважаючи на свої дуже хороші властивості (особливо високу міцність), вони не стійкі до глибокого розряду, тому повинні працювати разом з системами, що запобігають надмірне споживання енергії.
Важливі параметри батареї
- Пусковий струм - цей параметр вказується в амперах (А). Він визначає максимальну силу струму, яку батарея може генерувати за короткий період часу. Це має велике значення при запуску двигуна, тому варто вибирати модель з великим пусковим струмом. В результаті він буде виробляти достатньо енергії навіть при низьких температурах.
- Ємність - відображається в ампер-годинах (Аг). Повідомляє вам, за скільки годин батарея може віддати 1 ампер енергії. Ємність акумулятора слід підбирати відповідно до рекомендацій виробника автомобіля. Замалої батареї може виявитися недостатньо, але купувати більшу не має особливого сенсу. Однак, всупереч поширеній думці, вам не потрібно турбуватися про перезарядку або недозаряд невідповідною батареї - регулятор напруги запобіжить цьому. Генератор може заряджати навіть кілька акумуляторів (рішення можна знайти, зокрема, в автобудинках).
- Напруга - вказується в вольтах (В). У більшості легкових автомобілів використовуються батареї, які підходять для установки на 12 В. Батареї на 6 В використовуються в старих автомобілях.
- Зовнішні розміри - моторні камери сучасних автомобілів іноді щільно заповнюються компонентами, тому переконайтеся, які акумулятор може мати максимальні габарити.
- Полярність - розташування полюсів важлива через довжину проводів. Перевірте, чи є у вас правий або лівий плюс.
- Свіжість - батареї, що пролежали на складах роками, можуть втратити свої властивості. Особливо це стосується акумуляторів, що продаються в гіпермаркетах або автомайстернях, де вони є лише доповненням до асортименту. Використовуйте тільки спеціалізовані точки (в тому числі онлайн), в яких є найсвіжіші.