Із 24 державних вишів Харкова 23 зазнали пошкоджень внаслідок війни. Деякі втратили цілі корпуси. Харківський національний університет міського господарства (ХНУМГ) був заснований у 1922 році. За 100 років роботи він пережив чимало криз, але російсько-українська війна стала безпрецедентним викликом для вишу та та його спільноти.
Починаючи з 2022…
У Харківській області впродовж квітня дещо знизилися ціни на житло в новобудовах. На вторинному ринку ціни залишилися на колишньому рівні. Про це повідомляється у дослідженні українського маркетплейса нерухомості DIM.RIA.
Первинний ринок
У Харківській області ціна одного квадратного метра в новобудові у квітні становила 776 доларів США. Це на…
У вихідний день на набережній річки Лопань у Харкові зібралися десятки людей. Хтось із граблями, хтось із мішками для сміття, хтось із саджанцями дерев. Люди прийшли на толоку: розкидане скло, порожні пляшки, використані шприци та голки захаращують це затишне місце.
Проєкт «Запаркання» народився зі студентського дослідження міських &…
Фестиваль харківських композиторів пройде у філармонії
Фестиваль харківських композиторів "Музичні паралелі" пройде 19 - 22 травня в Харківській обласній філармонії. На його концертах буде виконуватися тільки харківська музика: як маститих композиторів, багатьох з яких вже нема в живих, так і молодих. "Фестиваль проводиться для того, щоб рятувати наших композиторів, тому що композитор може розвиватися лише тоді, коли він чує свою музику. Сьогодні вони в дуже важкому становищі", - відповідаючи на питання "SQ" повідомив директор і головний диригент філармонії Юрій Янко. За його словами, у концертах будуть зайняті всі сили філармонії. Ю.Янко додав: "Ми забуваємо музику старих композиторів і майже не чуємо тих, хто працює давно. Молоді теж повинні чути свою музику. Тому ми беремо на себе таку важку ношу. У якійсь мірі ці концерти збиткові, але тим не менш ми робимо це вже не перший рік ".
Як зазначено на сайті Харківської філармонії, творчість харківських композиторів для багатьох є однією з маловідомих сторінок музичного мистецтва. У програмі концерту-відкриття - музика Б.Яровінского, І.Ковача, В.Борисова, А.Гайденко, Ю.Алжнєва та Ю.Гусєва. 20 травня відбудеться концерт камерної та дитячої музики. "Харківські композитори створюють справжні хіти дитячої музики. Так з'явилися всесвітньо відомі пісні "З чого тільки зроблені хлопчики" М.Кармінського і "Бяки-Буки" В.Птушкіна. Крім того, доповнить дитяче відділення камерна лірика харківських майстрів, написана з неповторною проникливістю різних ансамблів та сольного виконання ", - зазначено на сайті філармонії. У програмі другого концерту - музика М.Кармінського, І.Ковача, В.Птушкіна, Л.Шукайло, В.Дробязгіна, М.Стецюна, А.Глотова і В.Солянікова. 21 травня відбудеться концерт вокальної музики, на якому будуть виконуватись твори В.Іванова, М.Стецюна, Л.Донніка, А.Глотова, І Костромітіна, А.Гайденко, Ю.Алжнєва, А.Тихонова і В Соляникова. На закритті фестивалю 22 травня прозвучить святкова та урочиста музика. "Поєднання національних українських інтонацій і джазу, класичної мелодії та авангарду у витонченій оркестровці безсумнівно викличе захопливе здивування", - зазначено на сайті. У програмі останнього концерту – В.Золотухін, В.Пацера, Б.Міхєєв, М.Стецюн, Т.Хмельницька, Л.Доннік.
За словами Ю.Янка харківська школа композиторів була однією з найсильніших у Радянському Союзі. Також тут виникла найперша організація Спілки композиторів СРСР.