Валові валютні резерви Національного банку України на кінець серпня 2010 р. склали 29,52 млрд. дол США (збільшилися з початку року на 18,78 млрд. дол США). За даними НБУ, в Україні на 1 вересня ліцензію на здійснення банківських операцій мали 176 банків. У стадії ліквідації перебувають 18 банків (17 - за рішенням НБУ, 1 - за рішенням суду). Обсяг активів банківської системи становив 899,2 млрд. грн., зростання з початку року - 18,9 млрд. грн, і в основному воно відбулося за рахунок зростання вкладень у цінні папери, приріст яких склав 75,5%. З початку року зобов'язання банків зросли на 6,4 млрд. грн. і на 1 вересня склали 771,6 млрд. грн. При цьому зростання коштів клієнтів банків склав 55 млрд. грн. Власний капітал банківської системи України зріс на 12,5 млрд. грн. і становив 127,7 млрд. грн. Зростання обсягу статутного капіталу банків з початку року - 14,8 млрд. грн. (12,4%). За вісім місяців 2010 р. банки отримали збиток у розмірі 8,9 млрд. грн. (У 2009 р. - 20,5 млрд. грн. збитків). Облікова ставка з початку року зменшилася на 2,5% і становить 7,75% річних. Кредитні ставки банків у національній валюті з початку року зменшилися з 19,6% до 12,6% річних. За цей же період обсяг кредитів, наданих суб'єктам господарювання, збільшився на 2,9% - до 496,2 млрд.грн., а фізичним особам - знизився на 21,5 млрд. грн. (9,1%). ()
"Енергобанк" і "Ощадбанк" уклали партнерський договір про об'єднання мережі банкоматів. З 27 вересня клієнти "Енергобанку" можуть обслуговуватися у банкоматній мережі "Ощадбанку", а це 1190 АТМ-терміналів по всій Україні. Так, на 28 вересня, участь у партнерських програмах забезпечує держателям платіжних карток банку можливість виконання клієнтських операцій з видачі готівки більш ніж у 2,5 тис. банкоматів "Енергобанку" та банків-партнерів. ()
Довідка "Sq". ПАТ "Енергобанк" створено в 1991 р. Основним акціонером банку з пакетом в 97,09% акцій є ЗАТ "Національна резервна корпорація" (РФ). На 1 вересня 2010 р. статутний капітал банку склав 219,5 млн. грн., обсяг активів - 1млрд. 629,5 млн. грн., кредитний портфель - 1 млрд. 023 020 000 грн.
Незалежне рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" оголосило про підвищення довгострокового кредитного рейтингу "Астра Банк" (м. Київ) з рівня uaВВВ + до рівня uaА з прогнозом "стабільний". Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності означає чутливість до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Стабільний прогноз вказує на відсутність на поточний момент передумов для зміни рейтингу протягом року. ()
Довідка "SQ". ВАТ "Астра Банк" зареєстрований у 2007 р. Акціонером ВАТ "Астра Банку" є банк "Alpha Bank" (Греція), якому належить 97,0113% акцій українського банку. Статутний капітал банку - 1,05 млрд. грн.






