Близько 30% свердловин БО "Укрбургаз" (м.Красноград, Харківська обл.) ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз Україна" залягають на глибину більше 6 тис. м і відносяться до категорії глибоких (звичайні свердловини мають глибину близько 3 тис. м) . Про це повідомив "SQ" директор "Укрбургазу" Михайло Яворський. За його словами, підрозділи "Укрбургазу" бурять глибокі свердловини в Харківській області (на Березівському та Кобзівському родовищах), і в Полтавській області.
За словами М. Яворського, у 2010 р. низку глибоких свердловин планується завершити на Березівському родовиші. "Вони там вже на конвеєр поставлені. Здійснюються випробування свердловини № 11 на Кобзівському родовищі, освоюються свердловини на Шебелінківському родовищі. Але поки, крім Березівського родовища, на великих глибинах серйозних родовищ вуглеводнів не виявлено. Ознаки вуглеводнів є, але це ще не родовище", - зазначив М. Яворський.
За його словами, раніше для буріння глибоких свердловин планували залучати іноземні компанії. "Але вони свої гроші вкладати не хочуть. Схоже, що вони чекають, коли ми зробимо роботу, щоб прийти нам допомагати потім", - зазначив М. Яворський.
Довідка "SQ". "Укрбургаз" спеціалізується з будівництва свердловин всіх категорій для видобутку нафти, газу, конденсату і води, ведення пошуково-розвідувальних робіт, капітального ремонту та облаштування свердловин, проведення робіт з інтенсифікації припливу газу, нафти і газового конденсату, будівництві газопроводів, виготовлення та капітального ремонту обладнання та запчастин до нього. Обсяг буріння в Харківській області за 2009 р. склав 407 млн.грн. В області за рік було пробурено 190 тис.м. свердловин (усього по Україні - 265 тис.м). Персонал підприємства в області складає 4,5 тис. осіб (усього в Україні - 8,9 тис. осіб).






