Національний банк України (НБУ) має намір покарати фінустанови за зловживання на готівковому ринку. Про це в своєму інтерв'ю заявив голова НБУ Сергій Арбузов. "Ми покарали банки, що зловживали на міжбанківському ринку, а тепер мають намір врегулювати ситуацію на ринку готівковому. Після завершення перевірки, що зараз триває, будуть застосовані заходи впливу до ще десятьох банків", - заявив глава НБУ, не уточнивши, яких саме. Покарання буде залежати від серйозності встановлених порушень - від штрафів до позбавлення ліцензій. У голови НБУ викликає обурення той факт, що банки, маючи готівкову валюту в касі, відмовлялися продавати її людям у дні росту курсів, викликавши тим самим паніку. Про те, що фінустанови України відзначають нестачу ліквідності, в тому числі валютної, а також про те, що девальваційні очікування напередодні виборів ростуть не тільки у населення, але й у керівництва банків, Арбузов не згадав. Зате він повідомив, падіння курсу гривні на міжбанку, що виникло 3 вересня, і її надлишок дозволили окремим гравцям усвідомлено завищувати курс, виставляючи при цьому тільки односторонні котирування - на продаж. Такі угоди фактично не здійснювалися або проводилися мінімальними лотами, давши підстави спекулянтам на наступний день підняти ціни в пунктах обміну готівкової валюти, провокуючи ажіотаж серед населення, пояснив голова Нацбанку. (http://wallnews.info)
Довідка "SQ". 11 вересня Нацбанком покарав винних у девальвації курсу гривні банки, які торгували 5 вересня валютою за завищеним курсом (8,29 - 8,30 грн. за долар). Банкам, які продавали долари за завищеним курсом, у вигляді попередження регулятор перекрив на місяць доступ до міжбанківського валютного ринку. Це були "Індекс Банк", "Платинум Банк", банк "Національні інвестиції", банк "Преміум" і харківський "Регіон-Банк". Однак 17 вересня на прохання Незалежної асоціації банків України Нацбанк скасував обмеження, застосовані проти членів асоціації.
Банкнотно-монетний двір Нацбанку розпочав друк державних казначейських зобов'язань, загальний обсяг емісії яких складе 200 млн. дол. З 10 жовтня цього року "Ощадбанк" розпочне реалізацію державних казначейських зобов'язань номіналом 500 дол прибутковістю 9,2% з дворічним терміном погашення. Купити державні казначейські зобов'язання на загальну суму до 150 тис. грн. зможе будь-який громадянин без пред'явлення документів. У разі їх придбання на більшу суму потрібно буде мати при собі документ для ідентифікації особи. Як заявляє прес-служба НБУ, казначейські зобов'язання - надійний і високоприбутковий фінансовий інструмент для населення. Умовами звернення казначейських зобов'язань передбачена можливість продажу їх у будь-який момент в державному "Ощадбанку". Головною перевагою казначейських зобов'язань є нульові ризики, оскільки повернення коштів гарантує держава. (http://www.bank.gov.ua)
Користувачі сервісу "інтернет-банк" банку "Російський стандарт" відтепер мають змогу самостійно в режимі реального часу переводити гроші з карток "Visa", емітованих будь-яким українським банком, на карти "Visa" банку "Російський стандарт". Як повідомляє прес-служба банку, таким чином, банк "Російський стандарт" став однією з перших банківських установ у країні, яка реалізувала подібний інноваційний сервіс на базі технології "VISA Money Transfer" у системі "Інтернет-банк" і надав власникам платіжних карток міжнародної платіжної системи "Visa" можливість самим виконувати грошові перекази. Все, що необхідно для проведення операції, - доступ до інтернету. Кошти будуть перераховані з картки на картку протягом кількох хвилин. (