"ПриватБанк" звернувся до АМКУ з проханням усунути порушення законодавства при продажу залізничних квитків через інтернет. У своєму зверненні "ПриватБанк" зазначив, що посадові особи Міністерства транспорту та "Укрзалізниця" фактично надають привілеї окремим суб'єктам господарювання (АБ "Експрес-Банк"), які ставлять їх у нерівне становище з іншими банками, свідомо обмежують коло банків, платіжних систем, карти яких можуть бути використані для проведення електронних платежів у розрахунках користувачів залізничного транспорту України, і обмежують права споживачів банківських та залізничних послуг на вільний вибір послуг. У зв'язку з цим "ПриватБанк" просить Антимонопольний комітет усунути порушення законодавства про захист економічної конкуренції та провести відкритий конкурс для визначення банків України, які мають право обслуговування готівки і безготівкових платежів за бронювання і продаж залізничних квитків через електронні та інші канали прийому платежів. (Http://www.ukrbanks.info)

Довідка "SQ". ПАТ "КБ "ПриватБанк" (Дніпропетровськ) засновано 1992 р. Основними акціонерами банку є Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський - 49,02% і 48,86%. На 1 липня 2010 р. активи банку склали 97,469 млрд. грн., кредити і заборгованість клієнтів - 85,437 млрд. грн., зобов'язання - 86,579 млрд. грн., статутний капітал - 8,86 млрд. грн., чистий прибуток - 631,158 млн. грн.

АБ "Експрес-Банк" - універсальний комерційний банк, що надає банківські послуги. Утворений 1994 р. Регіональна мережа банку включає центральний офіс, 8 філій, близько 200 відділень, які розташовані у всіх регіонах України. За даними банку, зробити інтернет-замовлення проїзних документів можуть власники карток НСМЕП, а також міжнародних платіжних систем VISA та MasterCard.

"ВТБ Банк" і система "Швидка пошта" починають роботу з грошових переказів у рублях. "ВТБ Банк" 19 листопада першим в Україні почав надавати послуги з відправлення та видачі грошових переказів фізичних осіб через систему "Швидка пошта" в рублях. Скористатися послугою можна в будь-якому з більш ніж 160 відділень "ВТБ Банку" по всій території України. Швидкість здійснення експрес-перекладу - 1 хв. Система "Швидка пошта" - безадресна, переклад можна отримати в будь-якому пункті "ВТБ Банку". (Http://www.uabanker.net)

Довідка "SQ". ВАТ "ВТБ Банк" - універсальний банк, який входить до 10-ки найбільших фінансових установ країни за класифікацією НБУ. Банк входить до міжнародної фінансової групи "ВТБ", 99,95% акцій банку належить ВАТ "Банк ВТБ" (Російська Федерація). За даними НБУ, у групі найбільших банківських установ "ВТБ Банк" за підсумками 3 кварталів 2010 р. займає 7-у позицію за розміром активів і 9-у позицію за розміром статутного капіталу.

"Швидка пошта" - міжнародна система грошових переказів, яка дозволяє здійснювати грошові перекази між Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Таджикистаном, Узбекистаном, Росією та Україною. Сумарна кількість пунктів, що здійснюють перекази за цією системою, перевищує 6 тис.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб обрав "Брокбізнесбанк" для проведення виплат відшкодування вкладникам ліквідованого банку "Синтез" (обидва - Київ), повідомляється на сайті фонду. "З 24 листопада 2010 р. до 3 лютого 2011 р. здійснюються виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам ПАТ АБ "Синтез" через філії та відділення банку-агента фонду ПАТ "Брокбізнесбанк", - йдеться в повідомленні. Також на сайті фонду повідомляється, що банк "Синтез" виключено з реєстру учасників фонду.
Крім того, фонд перевів ПАТ "Комерційний банк "Соцкомбанк" у категорію тимчасових учасників фонду. (Http://www.fg.org.ua)

Довідка "SQ". Рішення про ліквідацію банку "Синтез", що входить до групи невеликих банків, НБУ ухвалив на початку листопада 2010 р. Максимальний розмір гарантування вкладів фізичних осіб в Україні встановлений на рівні 150 тис. грн.