Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає недоцільним введення 15%-го збору до Пенсійного фонду з продажу фізичними особами готівкової іноземної валюти. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "1+1" 16 грудня. "Всі прийняті заходи є абсолютно достатніми та ефективними, і немає ніякої необхідності для введення інших заходів", - заявив Азаров, коментуючи ініціативу Національного банку щодо введення податку на продаж валюти. Він додав, що влада зацікавлена в стабільності національної валюти і в тому, щоб монетарна політика НБУ дозволяла економіці розвиватися. (
У той же час експерти прогнозують, що введення збору до Пенсійного фонду з продажу іноземної валюти зробить стабілізаційний ефект на гривню у 2013 р. Як відзначив начальник відділу економічних досліджень "Ерсте Банку" Мар'ян Заблоцький, більше прихильників знайшло скорочення цього збору з 15% до 10 %. "Таке рішення парламент може ухвалити. Тим більше що на користь цього говорить і рекламна кампанія, якій регулятор супроводжував ініціативу з податком: вона позитивно вплинула на ринок, адже за тиждень після оголошення ініціативи банки побачили різке зниження попиту на валюту з боку населення. А вже під кінець листопада українці продавали майже стільки ж доларів, скільки й купували", - зазначає фінансист. (
Довідка "SQ". Голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов підтримав законопроект № 11433, внесений депутатом від фракції Партії регіонів Віталієм Хомутинником, що передбачає введення 15%-го збору до ПФ з продажу фізособами готівкової іноземної валюти. Пізніше депутат відкликав свій законопроект для доопрацювання. Асоціація українських банків, асоціація "Український кредитно-банківський союз", а також Українська спілка промисловців і підприємців виступили проти можливого ухвалення Радою цього документа, прогнозуючи в цьому випадку тінізацію ринку обміну валют. 3 грудня ВР зареєструвала законопроект № 11470, що передбачає введення збору в розмірі 10% суми угоди. Автор законопроекту - народний депутат Валерій Шаманов (позафракційний).
Нацбанк і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) обговорюють з банками введення диференційованих внесків до ФГВФО залежно від ризикованості їх депозитної політики. Про це розповів директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко. "Один з показників, які ми спільно з фондом порахували і винесли на обговорення, - перевищення середньої ставки банку над середньоринковою. Якщо середня ставка за банківською системою становить 14%, а банк встановив 18%, відповідно, вводиться більш високий коефіцієнт, у результаті чого він більше перераховує до фонду", - пояснив представник НБУ. Директор-розпорядник ФГВФО Олена Шарова підкреслила, що питання про диференціальні внески знаходиться на стадії обговорення. Наразі серед банків є розуміння важливості цього питання. (
Довідка "SQ". Введення диференційованих внесків до ФГВФО передбачено законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", який набув чинності у вересні цього року. У документі передбачено, що їх розрахунок повинен проводитися шляхом "зважування базової річної ставки збору за ступенем ризику". Проти такої норми висловлювалися невеликі банки, конкурентоспроможність яких через запровадження диференційованих внесків до ФГВФО може знизитися (багато банків використовують більш високі депозитні ставки, ніж середньоринкові, як ключовий "магніт" для залучення вкладників).
Людмила Распутна звільнена з посади голови правління ПАТ "КБ "Актив-Банк". Тимчасово виконувачем обов'язків голови правління фінустанови до затвердження НБУ його кандидатури на посаду голови правління призначений Ігор Солнцев. Раніше Солнцев очолював правління ПАТ" КБ "Акордбанк" (Київ). (
Довідка "SQ". ПАТ "КБ "Актив-Банк" (Київ) засноване 2001 р. Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2012 р. з розміром загальних активів (2,868 млрд. грн.) фінустанова займало 56-е місце серед 175 діючих у країні.
Компанія "ResponsAbility Social Investments AG" (Люксембург) у листопаді цього року підписала з "Мегабанком" кредитну угоду на надання банку трирічного фінансування на загальну суму 4 млн.дол. США. Кошти будуть спрямовані на видачу мікрокредитів українським підприємцям. (http://www.megabank.net)
Довідка "SQ". ПАТ "Мегабанк" (Харків) діє на ринку банківських послуг з 1990 р. До складу акціонерів банку входять Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Німецький державний банк (KfW) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Регіональна мережа "Мегабанку" налічує 189 підрозділів у 24 регіонах України. Активи банку складають 4511 млн. грн., кредитно-інвестиційний портфель - 3 738 млн. грн., капітал банку - 746 млн. грн., прибуток цьогоого року - 7010 тис. грн. Банк надає повний спектр класичних банківських послуг, якими користується 480 тис. клієнтів, у тому числі 129 тисяч одержувачів пенсії та інших видів соціальних виплат.
"ResponsAbility Social Investments AG" є одним зі світових лідерів серед керівних компаній у сфері соціальних інвестицій з активами в управлінні понад 1 млрд.дол. США. Головне представництво компанії розташоване в Цюріху (Швейцарія). Компанія веде фінансову діяльність на ринках 75 країн, що розвиваються. Одним з найважливіших партнерів "ResponsAbility Social Investments AG" є "Credit Suisse Group AG", що виступає як дистриб'ютор, адміністратор та відповідальний зберігач більшості інвестиційних продуктів компанії.