Кабінет міністрів України постановою № 609 від 2 липня створив ПАТ "Державний земельний банк". Згідно з документом, банк буде мати статутний капітал 120 млн. грн., 100% якого належить державі. Для формування статутного капіталу банку буде випущено 120 млн. простих іменних акцій номінальною вартістю 1 гривня кожна. Міністерство аграрної політики і продовольства протягом місяця має подати Кабміну для затвердження проект статуту банку. Державний Зембанк створюється для ефективного управління землями державної власності, консолідації земель, розвитку сільських територій. З іншого боку, банк створюється як фінансово-кредитна установа, метою якої є розвиток малого та середнього бізнесу на селі за рахунок дешевих кредитів. Ставка, на яку розраховують фахівці, повинна становити в середньому 8-9% річних. За банківські операції буде відповідати Нацбанк, а за впровадження державної земельної політики - Кабінет міністрів. Передбачається, що Державний Зембанк буде працювати з усіма формами агропідприємств, використовувати різні види застави за кредитами та забезпечить здешевлення вартості кредитних ресурсів для селян. Окрім того, банк буде активно співпрацювати з комерційними банками України в частині рефінансування, надання та отримання гарантій, а також брати на себе частину ризиків, пов'язаних з кредитуванням аграріїв. (http://elvisti.com)

Довідка "SQ". Державному земельному банку відводиться центральна роль на ринку землі після зняття мораторію на її продаж.

Рейтингове агентство "Fitch" підтвердило довгострокові рейтинги трьох українських банків з іноземним капіталом на рівні B з "стабільним" прогнозом: "ПроКредит Банк", "Правексбанк" і "Креді Агріколь". Одночасно "Fitch" підтвердило довгостроковий рейтинг банку "Форум" в іноземній валюті на рівні B, проте змінило прогноз за рейтингом зі "стабільного" на "негативний" і знизило рейтинг стійкості банку з рівня ССС до СС. Як повідомила прес-служба агентства, рівень рейтингу В означає, що фінустанова розраховується за своїми зобов'язаннями, однак подальша платоспроможність залежить від зовнішньої кон'юнктури та інших чинників. Негативний прогноз по рейтингу банку "Форум" відображає думку "Fitch" про те, що кінцева материнська структура - "Commerzbank AG" - ймовірно, буде робити кроки з продажу банку в короткостроковій або середньостроковій перспективі. (http://finance.liga.net)

Компанія "Офіс Лайн" заявила про примусове виселення центрального офісу "Всеукраїнського акціонерного банку" ("ВіЕйБі Банк") із займаних приміщень. Згідно з повідомленням компанії, термін дії договору оренди офісних приміщень, укладений з "ВіЕйБі Банком", закінчився в лютому цього року, але керівництво банку відмовляється йти на будь-які переговори з цього питання (продовжувати оренду або ж звільняти займані приміщення). Крім того, за даними компанії, з січня 2011 р. банк повністю припинив виплату орендної та комунальної плати, в результаті чого утворилася заборгованість у розмірі більше 30 млн.грн. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "ВіЕйБі Банк" ("VAB банк", Київ) працює на фінансовому ринку України з 1992 р. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2012 р. з розміром загальних активів (11,311 млрд. грн.) банк займав 20-е місце серед 174 діючих у країні банків.

Банк "Золоті ворота" запропонував нову послугу - тепер клієнти-держателі гривневих платіжних карт банку зможуть через банкомати оплачувати послуги "Укртелекому". Як повідомляє банк, зарахування платежу проводиться "Укртелекомом" на четвертий день після здійснення операції в банкоматі. (http://www.goldengate.kharkov.ua)

Довідка "SQ". ПАТ "Банк "Золоті ворота" (Харків) зареєстровано в серпні 1993 р. Банк входить до групи невеликих (з активами до 3 млрд.грн.) банків. на 1 січня 2012 р. його найбільшими акціонерами були Яків Кузнецов (25,0335% ), Вадим Вишневський (12,9628%) і Євген Черняк (10,5937%). На початку жовтня компанія "Фінантек" (Харків) вийшла зі складу акціонерів банку. На початку червня 2012 р. ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" ( Володимир-Волинський), яке володіло 9,9% акцій банку, збільшило свою частку в статутному капіталі банку до 12,785% голосуючих акцій.