Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв зацікавився програмою реконструкції ДРЕС, розробленої на ВАТ "Турбоатом" (Харків). Про це повідомили "SQ" на "Турбоатомі". 15 вересня генеральний директор підприємства Віктор Суботін провів презентацію заводу в ході зустрічі Н.Назарбаєва і президента України Віктора Януковича (відбулася в Києві). На зустрічі були присутні представники низки українських підприємств, у тому числі директор ДП "Завод" Електроважмаш "(Харків) Віталій Чередник і генеральний директор АТ "Новокраматорський машинобудівний завод" Георгій Скудар, а також посол України в Казахстані Олег Дьомін.
За інформацією "Турбоатома", 14 вересня група фахівців заводу повернулася з Казахстану, де готують реконструкцію Екібастузського ДРЕС-1 і ДРЕС-2. На ДРЕС-1 близько 30 років експлуатують три енергоблоки з турбінами ВАТ "Турбоатома" по 500 МВт. "Турбоатом" запропонував замовникові провести реконструкцію харківськими турбінами з установкою їх на наявний фундамент, але з потужністю, підвищеною до 580 МВт. Для споруджуваних енергоблоків ДРЕС-2, починаючи з блоку № 3, "Турбоатом" запропонував виготовити турбіну нового покоління з надкритичним параметрами потужності 580-600 МВт. "Досвід "Турбоатома" щодо створення нових турбін дозволяє запропонувати високоекономічний проект, надійну турбіну, яка конкурентоспроможна за технічними показниками і ціною. Ці турбіни кращі від китайських, вони на рівні найкращих європейських та японських, але на 30-40% дешевше", - зазначив на презентації В.Суботін.
Як повідомили на "Турбоатомі", президент Казахстану дав високу оцінку проектам і доручив профільним службам підготувати відповідні пропозиції казахстанської сторони.
Довідка "SQ". Президент України В.Янукович разом із президентом Казахстану Н.Назарбаєвим взяв участь в українсько-казахстанському бізнес-форумі, який проходить 15 вересня в Києві. Як заявив на форумі В.Янукович, Україна і Казахстан мають досить великий потенціал, що багато в чому ще не реалізований. "У нас є колосальний досвід і добра воля, ми маємо активну позицію і повинні постійно прагнути до поглиблення взаємодії. Казахстан традиційно належить до числа надійних і пріоритетних економічних партнерів України. Наша держава посідає друге місце після Росії серед торгових партнерів Казахстану в СНД і п'яте - серед всіх інших країн. Як програма-мінімум поставлено завдання повернути найближчим часом обсяги нашої взаємної торгівлі хоча б на докризовий рівень ", - підкреслив В.Янукович. "Турбоатом" спеціалізується на виробництві турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій, парогазового устаткування та іншого енергетичного устаткування. 75,22% акцій "Турбоатома" належить державі, компанією керує Фонд державного майна.






