Головою наглядової ради Всеукраїнського банку розвитку (ВБР) призначений син президента України Олександр Янукович, якому належить 100% акцій цього банку. Олександр Січінава, який керував наглядовою радою фінустанови останні три роки, звільнений за власним бажанням. Відповідне рішення було ухвалене 30 листопада 2011 р., повідомляє банк у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. (Http://delo.ua)

Довідка "SQ". Національний банк України зареєстрував Всеукраїнський банк розвитку (ВБР) у квітні 2009 р. За даними НБУ, на початок 2011 року ВБР займав 127-е місце серед українських банків (0,47 млрд. грн.), на початок жовтня 2011 р. - 94-е місце (1,1 млрд. грн.). У січні ВБР збільшив статутний капітал на 91%, або на 100 млн. грн. - до 210 млн. грн. Друга докапіталізація була проведена у квітні. Статутний капітал Всеукраїнського банку розвитку був збільшений ще на 100 млн. грн. - до 310 млн. грн. Раніше О.Янукович володів ВБР опосередковано. За даними НБУ, на початок 2011 р. власником 100% акцій ВБР було ТОВ "Донснабтара".

Акціонери "СЕБ Банку" ввели до складу наглядової ради фінустанови екс-главу правління "УкрСиббанку" Олександра Адарича. Відповідне рішення було прийняте на загальних зборах 30 листопада 2011 р. Про це банк повідомив у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. О.Адарич став сьомим членом наглядової ради. (Http://banknews.com.ua)

Довідка "SQ". Довідка "SQ". ПАТ "SEB Банк" (м.Київ) створене 1991 р., згідно з класифікацією НБУ входить до групи середніх банків. 99,7793% акцій "SEB Банк" належить шведській групі "Skandinaviska Enskilda Banken" (SEB). У грудні 2007 р. група "SEB" купила 97,25% акцій "Факторіал-Банку" (Харків). У березні 2009 р. відбулося об'єднання "Факторіал-Банку" і "SEB Банку". За даними НБУ, на початок жовтня активи "СЕБ Банку" досягли 1,6 млрд. грн. (55-е місце). За підсумками 9 місяців 2011-го банк отримав 13,4 млн. грн. збитку. Колишній голова правління "УкрСиббанку" О.Адарич контролює 108-й за розміром активів "Євробанк". У листопаді шведська група "SEB" підписала угоду про продаж свого роздрібного банківського бізнесу в Україну групі "Євробанку". Завершення операції очікується в середини 2012 р.

Роздрібна ресурсна база "Ерсте Банку" на кінець листопада склала 1 млрд. 170 млн. грн., збільшившись на 250 млн. грн. за 11 місяців. При цьому в листопаді зростання склало 44 млн. грн. Як зазначила заступник голови правління "Ерсте Банку" Світлана Черкай, "зараз найоптимальніший час для заощаджень, оскільки депозити в гривні дозволяють зафіксувати досить високу прибутковість на тривалий період. У той час як наступного року очікується зростання ліквідності на ринку і ставки за вкладами будуть знижуватися". У банку також повідомили, що з 1 грудня 2011 р. "Ерсте Банк" підвищив відстокові ставки по строкових депозитах для фізичних осіб і підприємців. Тепер ставки за різними внесками будуть становити в середньому 16% -18% у гривні, у доларі США і євро - 3%-4,5% річних. Підвищені ставки діють тільки за вкладах, які відкриваються з 1 грудня 2011 р., повідомили "SQ" у прес-службі банку.

Довідка "SQ". АТ "Ерсте Банк" ("Erste Bank") - універсальний банк, який надає повний перелік банківських продуктів та послуг фізичним та юридичним особам. Активи на 1 жовтня 2011 р. складе 10 млрд. 437,3 млн. грн., ресурсна база банку (депозити та поточні рахунки) - 1 920,4 млн. грн. Кредитний портфель - 5 179,4 млн. грн. З 2006 р. "Ерсте Банк" є частиною "Erste Group", яка купила 100% акцій українського банку "Престиж".

Українці засумнівалися в євро і почали масово продавати його, що пов'язано із занепокоєнням з приводу перспективи цієї валюти. "У Європи залишилося 10 днів, щоб знайти шляхи виходу з кризи. Це критичний термін. Робота повинна вестися у двох напрямках. З одного боку, потрібно достатньо ресурсів, щоб вистояти в разі нестабільності на ринках. А з іншого боку, необхідно посилити координацію європейської економічної політики", - заявив єврокомісар з питань монетарної та економічної політики Оллі Рен 30 листопада. Такий термін не випадковий, оскільки саме 9 грудня має проводитися саміт лідерів країн єврозони, на якому і буде вирішено майбутнє спільної європейської валюти. (Http://banknews.com.ua)