Постановою правління Національного банку України (НБУ) від 1 лютого 2012 р. (№ 34) з 3 лютого припинені повноваження Ірини Чернилевської як ліквідатора комерційного акціонерного банку "Слов'янський". На цю посаду призначено службовця НБУ Тетяну Ліпкевич. (Http://www.bank.gov.ua)

Довідка "SQ". КБ "Банк "Слов'янський" був ліквідований Нацбанком у січні 2001 р.

Група компаній "Смарт-холдинг", що контролює "Юнекс Банк", веде переговори з "Банком Москви" (РФ) про купівлю його дочірнього банку в Україні - "БМ Банку", повідомив голова наглядової ради "Смарта" Вадим Новинський. "Ми перебуваємо в стадії переговорів з "Банком Москви" з приводу придбання цього банку. У нас підписані всі документи з цього приводу, і ми зараз проводимо due diligence цього банку", - зазначив він. Голова наглядової ради "Смарт-холдингу" зазначив, що в разі придбання "БМ Банку" він буде перейменований. За його словами, при такому розширенні банківського бізнесу групи доцільно буде розглянути можливість запуску нового бренда для укрупненого бізнесу замість бренду "Юнекс". (Http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "БМ Банк" заснований 2005 р. Російський "Банк Москви" на 1 жовтня 2011 р. володів 99,93% акцій своєї української "дочки". За даними Нацбанку України, до початку жовтня 2011 р. за розміром загальних активів "БМ Банк" займав 44-е місце (3,616 млрд. грн.) серед 175 діючих у країні банків. "Юнекс Банк" за цим показником (1,187 млрд. грн.) був на 91-му місці. Інвестиційна діяльність ГК "Смарт-холдинг" сфокусована на вкладеннях в Україну, країни СНД і Європи. Найбільшою інвестицією групи є 23,75% міжнародної вертикально інтегрованої гірничо-металургійної групи "Метінвест", яка об'єднує 27 підприємств в Україні, Європі та США.

У "ПриватБанку" на ранок 1 лютого через переохолодження не функціонували 140 з 7504 банкоматів (2% усієї мережі). Більшість банкоматів працювала в нормальному режимі. Про це йдеться в офіційному повідомленні банку. "Банкомати в нашій мережі обладнані додатковою системою термообігріву, яка відмінно впоралася навіть з 30-градусним морозом", - йдеться в повідомленні з посиланням на керівника департаменту розвитку банкоматної мережі "Приватбанку" Кирила Волкова. У банку повідомили, що через морози нештатні ситуації були зафіксовані в 327 банкоматах, з них повністю не працювали тільки 140, в інших можна було отримати готівку, але через холод не друкувалися чеки. "Такі збої в роботі усуваються протягом робочого дня", - відзначили в банку. (Http://maanimo.com)

Як повідомив голова правління Українського процесингового центру Антон Романчук, з настанням сильних холодів (нижче мінус 23-25 ​​градусів) доступність банкоматної мережі знизилася з 93-94% до 85-90%. У банкоматах, встановлених на вулицях, у неопалюваних приміщеннях і на протягах, необхідно встановлювати системи обігріву, оскільки для роботи банкомата температура простору, де він встановлений, повинна бути не меншою 12-15 градусів тепла. Однак коли температура опускається нижче мінус 25 градусів, то навіть системи утеплення не завжди справляються. (Http://maanimo.com)

Чистий збиток підконтрольного уряду "Укргазбанку" (Київ) у 2011 р. склав 3,614 млрд.грн., тоді як у 2010-му його чистий прибуток зафіксований у розмірі 10,058 млн.грн. Згідно з квартальною звітністю банку, його чистий відсотковий прибуток минулого року скоротився на 26,6% порівняно з попереднім роком - до 826,784 млн.грн., у той час як чистий комісійний прибуток зріс на 7,5% до 104,082 млн.грн. Чистий збиток банку в IV кварталі 2011 р. склав 14,513 млн.грн., що в 10,2 рази більше, ніж за аналогічний період 2010 року (1,418 млн. гривень). Сукупні активи банку за рік зросли на 31,2% до 18,157 млрд.грн. До початку 2012 р. банк сформував резерви під знецінені кредити в розмірі 7,93 млрд.грн., або 49% їх загальної суми. Статутний капітал банку у 2011 р. зріс на 75,4% до 10 млрд.грн., а сукупний власний капітал - на 40,8% до 2,804 млрд.грн. (Http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "Укргазбанк" заснований 1993 р. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2011 р. банки за розміром активів (15,941 млрд.грн.) Займав 15-е місце серед 175 українських банків. За даними банку, на початок 2012-го його найбільшим акціонером залишалася держава: Мінфін володів 92,9998% статутного капіталу фінустанови.