У харківських лісах побільшало хижаків. Це відзначають мисливствознавці після щорічного обліку диких тварин в мисливських угіддях, повідомили у Слобожанському лісовому офісі.

Рахували тварин різними способами: через спостереження на підгодівельних майданчиках, шумовий погон, підрахунок слідів на снігу, а також відеофіксацією.

Результати підрахунку в мисливських угіддях області такі:

  • 944 копитних – це лосі, олені благородні, олені плямистих, козулі та кабани;
  • 3410 хутрових – це зайці, білки, лисиці, борсуки, лісові куниці, єнотовидні собаки, тхори та інші види;
  • 902 птахи – це сірі куріпки та фазани.

Фахівці наголошують, що в умовах воєнного стану та через обстріли окремих районів звірі можуть мігрувати на спокійніші та безпечніші території.

Тепер фахівці будуть працювати над зменшенням чисельності червоної лисиці, яка є основним поширювачем сказу.

Нещодавно чоловік із Чугуївського району, який захворів на сказ через укус кішки, помер у лікарні. Відомо, що тварина не була щеплена від сказу. Тоді директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов припустив, що кішку вкусила саме лисиця. 

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і без вчасної вакцинації закінчується летально.

Загалом у Харківській області у 2023 році сказ виявляли в усіх районах: на початок грудня 2023 року на території Харківщини було зареєстровано 99 випадків сказу у тварин. Серед них - кішки, собаки, лисиці, кілька биків, коза та куниця. У 2024 році проблема поширювалася - тільки у Лозівській громаді у січні було зафіксовано 4 випадки сказу у домашніх тварин.

Як попередити сказ у тварин та людей й куди звертатися, якщо ви або ваша тварина захворіла на сказ - читайте тут.