У Харкові напередодні великодніх свят та поминальних днів низка кладовищ буде закрита для відвідування через високу мінну небезпеку. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, список закритих цвинтарів незабаром опублікують. Є небезпека того, що на деяких цвинтарях залишилися міни та снаряди. Вже відомо, що через мінну небезпеку точно буде закрито міський цвинтар №17 в районі окружної, його заборонено відвідувати.

Харківська область досі залишається одним із найзамінованіших регіонів країни. Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій працюють над вирішенням цієї проблеми, але пріоритетним є розмінування житлових будинків.

Де ще у Харкові можуть бути міни

► Екопарк. Харків'яни просять не відвідувати його територію. Для розмінування екопарку, окрім місцевих рятувальників, хочуть залучити іноземні компанії, які після отримання дозволу розпочнуть очищення території.

► Лісопарк. Лісопарк та розташований поряд Меморіал Слави почали розмінувати минулої весни, але там все ще небезпечно. Ігор Терехов просив харків'ян не гуляти там. Торік у травні у Лісопарку підірвався співробітник ХАІ.

► Північна Салтівка. Її розмінували, але там все ще є небезпека натрапити на боєприпас, особливо за межами доріг та тротуарів, у ярах, чагарниках. У листопаді 2022 року під час прогулянки відкритою місцевістю по вул. Бучми двоє підлітків 12 та 15 років отримали осколкові поранення ніг внаслідок вибуху. Попередньо вибухнув касетний боєприпас.