Сьогодні харківському бізнесу не вистачає співробітників. Про це повідомив президент громадської організації "Асоціація приватних роботодавців" Олександр Чумак в ефірі "Українського ради Харків".

За його словами, через інтенсивне переміщення трудових ресурсів і перебудову в технологічному напрямку в бізнесу утворився дефіцит кваліфікованих фахівців. Особливо не вистачає персоналу та кадрів у галузі Military-tech та інших напрямках, пов'язаних із забезпеченням ЗСУ.

Серед факторів, які впливають на роботу бізнесу, президент Асоціації приватних роботодавців назвав "непрогнозовану мобілізацію".

"Бізнес не може бути впевнений, що нові працівники через дуже короткий час не будуть мобілізовані, хоча нам потрібно допомагати захисникам. Це додатковий ризик, який треба враховувати", - розповів Чумак.

Серед негативних факторів - додаткове забезпечення норм безпеки. Це витрати, які несе бізнес, каже Олександр Чумак. А для сільгоспвиробників додається висока замінованість територій, яка не дає змоги аграріям нормально працювати.

У Харкові спостерігається дефіцит кадрів і в інших галузях. Так, є високий попит на представників робітничих спеціальності, який виник через те, що багато робочих пішли воювати.

У місті не вистачає водіїв громадського транспорту. Директор Департаменту будівництва та дорожнього господарства міськради Дмитро Липовий розповів, що водії комунального електротранспорту не мають броні від мобілізації, тому люди не поспішають іти працювати на ці позиції.

Кілька тижнів тому влада заявила, що мобілізаційна робота в Харкові посилиться. Повістки можуть вручати на вулицях, блокпостах, у ТРЦ, супермаркетах, спортзалах. Кілька днів тому до парламенту було внесено закон, який ще більше посилює мобілізацію; основні його положення - тут.

Як зараз проходять мобілізаційні заходи і хто має право вручати повістки - у нашому матеріалі.