З липня 2023 року платити за розподіл природного газу потрібно харківській філії державної компанії "Газорозподільні мережі України", а не "Харківгазу". Подробиці розповіла речниця "Газомереж" Ольга Клименко Українському радіо Харкова.

Кого стосуються зміни

Вони стосуються 400 тисяч абонентів області, крім міста Харкова.

За словами Клименко, незважаючи на зміну оператора газорозподільних мереж в області, ні тариф, ні розмір оплати не зросте.

Разом із квитанціями люди отримають заяву-договір, затверджену Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У ній будуть дані по будинку. Їх треба перевірити і підписати, якщо немає неточностей. Заяви принесуть контролери харківської філії "Газомереж".

Як платити за розподіл газу з липня

Можна це зробити у відділенні "ПриватБанку", "Ощадбанку" або через їхні додатки, а також у відділеннях "Укрпошти". Робити це потрібно після отримання рахунків від "Газомереж", там будуть вказані банківські реквізити.

Що робити, якщо відправив оплату старому оператору - "Харківгазу"

Потрібно звертатися до Центру обслуговування клієнтів із документами та квитанціями, щоб спочатку повернути кошти, а потім оплатити "Газорозподільним мережам України". У середньому за розподіл газу жителі області платять 150 гривень на місяць. Адреси центрів обслуговування клієнтів можна подивитися тут.

Що робити з боргом

Споживачі, у яких до 1 липня був борг за розподіл газу, додатково отримають рахунок на оплату заборгованості перед "Харківгазом". І навпаки, якщо у людини переплата перед "Харківгазом", споживач може письмово звернутися і повернути її.

Чи зміниться щось для жителів Харкова

У харків'ян також зміниться оператор розподілу газу, але точна дата невідома, поки немає рішення НКРЕКП.