Із Харкова до Іспанії вивезли двох китів-білух. Про це пише BILD.

Кити Пломбір і Міранда жили в Харківському дельфінарії "Немо" в саду Шевченка. Їм 14 і 15 років. 

Під час одного з обстрілів міста снаряд упав поруч із дельфінарієм. Щоб не наражати тварин на небезпеку, їх вирішили евакуювати в океанаріум у Валенсії. 19 червня іспанці повідомили, що Пломбір і Міранда благополучно прибули на місце. Зараз за станом китів пильно стежать фахівці. 

Повідомляється, що після періоду адаптації "харків'яни" складуть компанію двом місцевим білухам Юльці та Кілу.

Білуха - ссавець, вид зубатих китів із сімейства нарвалових. Найбільші самці досягають довжини 6 метрів і маси 2 тонн, самки дрібніші. У природі мешкають в Арктиці, але взимку запливають і в Балтійське море.

На початку війни в евакуацію до Одеси та Румунії відправляли сімох дельфінів, двох морських котиків і морську левицю. Наприкінці 2022 року до Харкова повернулися дельфіни Злата і Луна.

Валенсія - велике місто з населенням близько 800 тис. осіб на сході Іспанії. У 2003 році в місті створили океанаріум. Він займає 110 тис. кв. метрів. Це найбільший океанаріум у Західній Європі. Тут утримують 45 тис. тварин 500 різних видів: риб, ссавців, птахів, рептилій, безхребетних. Зокрема, це акули, пінгвіни, дельфіни, морські котики, моржі, білухи, та інші. Тварин утримують у дев'яти водних акваріумах.