У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, як залишатися на зв'язку під час блекаутів.

Перше, що потрібно зробити, - уточнити у свого провайдера:

  • чи перейшов на енергозберігаючі мережі;
  • на який термін зможе забезпечити інтернетом.

У відомстві зазначили, що в Україні є найсучасніша технологія, яка дає змогу бути онлайн без електрики до 72 годин - PON. Зараз послугами таких провайдерів користуються 2,7 млн громадян.

Якщо провайдер не робить такого підключення, потрібно знайти найближчого, який надає послуги PON, і подати заявку на підключення. Для прискорення процесу можна скооперуватися із сусідами. Також варто придбати повербанк для роботи WI-FI-роутера.

Блекаут (англ. вlackout) - припинення подачі електроенергії на великій території. Минулої осені - взимку блекаути в Україні виникали, коли війська РФ почали обстрілювати енергетичну інфраструктуру, знеструмлюючи міста. Через пошкоджене обладнання вводили віялові відключення, і влада закликала українців економити електрику в пікові години навантаження.

Харків пережив кілька блекаутів. Магазини, аптеки, лікарні, підприємства та установи масово закуповували генератори, а в області відкривалися пункти обігріву, які отримали назву "Пункти незламності". Вони працюватимуть і в цей опалювальний сезон. Знайти найближчий пункт можна на мапі.

У 2023 році блекаут в Україні також можливий, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. В умовах блекауту в Харкові готові працювати понад тисячу магазинів, а також АЗС, аптеки, заклади громадського харчування, ветклініки.