Харківські театри поступово вирішують питання з бомбосховищами. Заступник директора обласного департаменту культури Олександр Костін повідомив, що заклади культури мають отримати узгодження СБУ, поліції та ДержНС перед тим, як проводити масові заходи, пише "Суспільне".

Передбачається, що дозволи слід отримувати перед кожним заходом. Театри можуть отримати дозвіл одразу на кілька вистав, які значаться у них у репертуарі. 

Проводити масові заходи - зокрема, давати вистави, - театри можуть тільки за наявності укриттів, куди можуть перейти глядачі, актори та персонал у разі повітряної тривоги.

Директорка Харківського академічного драмтеатру Олена Ткаченко розповіла, що укриття, яке може розмістити до 100 осіб, облаштували в підвальних приміщеннях. У театрі провели тренування з евакуації глядачів в укриття - це займає приблизно 30 секунд. У жовтні 2022 року театр отримав акт оцінки об'єктів для укриття населення. До нового театрального сезону підготують ще кілька підвальних кімнат.

14b2f671475c003c cf6ba2dbf62a968d

Укриття Харківського академічного драматичного театру

У недержавному харківському театрі "Нафта" зараз працюють над прем'єрою, яку планують показати наприкінці серпня 2023 року. Від початку повномасштабної війни вистави тут не проводили, розповів режисер Артем Усик.

У приміщенні театру та сусідньому приміщенні є два сховища. Їх необхідно оглянути, домовитися з власниками та обладнати так, щоб під час вистав люди могли за потреби туди спуститися.

28 березня 2023 року регіональна Рада оборони заборонила масові заходи з кількістю учасників понад 50 осіб. Рішення стосувалося закладів культури, які підпорядковуються Департаменту культури і туризму обладміністрації.

7 липня Рада оборони дозволила проводити концерти, вистави та інші масові заходи. Губернатор області Олег Синєгубов заявив, що такі заходи можна проводити тільки в приміщеннях, які відповідають нормам безпеки, - зокрема, у будівлях з обладнаними укриттями. 

Заборона на проведення заходів просто неба, де кількість учасників перевищує 50 осіб, залишається чинною.