Буржуйка виробництва "Харківських теплових мереж" стане музейним експонатом і артефактом для істориків. Про це повідомили в тепломережах.

Днями залізний експонат із дизайном, який розробив майстер котельно-механічного цеху Олександр Коваленко, поїхав до історичного музею для зберігання в спеціальному фонді.

За словами завідувача науково-експозиційного відділу Харківського історичного музею Костянтина Дубина, зараз триває дуже інтенсивна робота зі збору матеріалів на тему російсько-української війни.   

Буржуйка зацікавила працівників музею, коли вони почали збирати артефакти для висвітлення теми "Пунктів Незламності", які минулої зими рятували харків'ян від блекаутів. Універсальна буржуйка від харківських теплоенергетиків стала на той час символом автономного тепла.

Загалом тепловики виготовили таких опалювальних пристроїв десь близько півтисячі. Крім власне харківської розробки буржуйка має у своїй основі харківські труби опалення, які відслужили не одне десятиліття. У печах старий метал отримав друге життя, але знову ж таки для обігріву харків'ян. Тепер одна з буржуйок стане культурною цінністю музейного фонду України.