У Харківському історичному музеї імені Сумцова оцифровують експонати, повідомили в обласній військовій адміністрації.

Музей із липня 2023 року бере участь у міжнародному проєкті Меmory Savers. Проєкт реалізується Центром цифрової історії (Рівне, Україна) і SUCHO (Saving Ukrainian Cultural Heritage Online), фінансується з коштів німецького Фонду EVZ ("Пам'ять, відповідальність, майбутнє"). Загалом у проєкті Меmory Savers узяло участь 20 центральних і регіональних музеїв України.

Заступниця голови Харківської ОДА Віта Ковальська розповіла, що цей проєкт створено для оцифрування музейних колекцій. За час роботи проєкту на Харківщині оцифрували вже понад 500 експонатів музейного фонду, зокрема, предмети живопису, нумізматики та етнографії. До роботи залучають студентів, щоб музейники могли передати їм свій досвід.

Наступного року на базі музею планують створити Центр цифрових технологій, що дасть змогу оцифровувати експонати й інших музеїв Харківщини.

Від міжнародних партнерів із Німеччини Харківський історичний музей отримав необхідну техніку для оцифрування: фотоапарат, фотобокс, ноутбук, сканер. Оплачується навчання студентів і співробітників музею роботі з цією технікою. 

Оцифрування музейних фондів проводиться для комп'ютеризації обліку та розширення можливостей презентації експонатів. Документи скануються. Експонати, залежно від їхнього типу, скануються або фотографуються. Також можуть створюватися 3D-ролики різних предметів.