Регіональний офіс декарбонізації запрацював у Харківській області. Він слугуватиме майданчиком для роботи між Державним агентством енергоефективності та енергозбереження і територіальними громадами Харківщини. Про це повідомили в Харківській ОВА.

Декарбонізація — заходи, покликані скоротити викиди парникових газів, що утворюються внаслідок людської діяльності. Саме надлишок парникових газів в атмосфері призводить до зміни клімату, наслідки якої люди спостерігають вже зараз у вигляді хвиль тепла, масштабних пожеж, сильних повеней чи посух по всьому світу.

Основні напрямки роботи офісу:

  • розробка місцевих енергетичних планів;
  • впровадження нових проєктів;
  • управління енергоспоживанням;
  • проведення енергетичної сертифікації будівель;
  • застосування альтернативних джерел енергії тощо. 

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва зазначила, що вже через рік можна буде побачити перші досягнення національних цілей зі зменшення енергоспоживання та викидів СО2.

Також в межах зустрічі між Харківською ОВА, обласною радою, агентством Держенергоефективності та Асоціацією органів місцевого самоврядування області уклали Меморандум про партнерство. 

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов підкреслив, що враховуючи те, що на Харківщині внаслідок бойових дій пошкоджено або зруйновано близько 25 тисяч будинків, то під час відбудови необхідно враховувати саме питання сучасної енергоефективності.