Капітальні інвестиції групи компаній Smart Energy за 2021 рік досягли 1,5 млрд грн., зрісши в 3 рази проти аналогічного показника за 2020 рік (0,5 млрд грн.). Основна частина цих коштів була спрямована на буріння нових свердловин з метою нарощення видобутку українського газу. Решта - на модернізацію обладнання підприємств групи.

Минулорічне зростання ціни на газ дало змогу групі Smart Energy значно збільшити свою інвестиційну програму. Це зробило можливим буріння одразу чотирьох нових свердловин: №29 та №31 на Свиридівському родовищі (Полтавська область), №29 на Островерхівському родовищі (Харківська область) та №4 на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі (Полтавська область). Водночас у минулому році група придбала обладнання та розпочала модернізацію свого найбільшого виробничого активу - тимчасової замірно-сепараційної установки (ТЗСУ) Мехедівсько-Голотовщинського родовища, яка з 2013 року, окрім підготовки газу та конденсату, виробляє скраплений пропан-бутан високої якості. Для підвищення ефективності та екологічності виробництва група інвестувала 106 млн грн. в обладнання іноземного та українського виробництва, яке наразі встановлюється на ТЗСУ. Smart Energy також провела два капітальні ремонти свердловин, польовий етап 3D-сейсміки Свистунківсько-Червонолуцького родовища та встановила нові компресори на свердловині №61 Свиридівського родовища.

Smart Energy збільшила в 3 рази фінансові вкладення в свої активи в минулому році на фоні відновлення економічної активності після глобальної пандемії і росту ціни на газ. Ми сподіваємось ще більш інтенсивно розвивати свої підприємства, підкріплюючи їх відповідним фінансуванням, і в цьому році. Проте усвідомлюємо, що подальше збільшення інвестицій можливе лише за умови сприятливого і стабільного інвестиційного клімату, - коментує Олексій Заєць, фінансовий директор групи компаній Smart Energy.

Yes

Олексій Заєць, фінансовий директор групи компаній Smart Energy

Наразі в планах групи - інвестувати 2,4 млрд грн. в свої підприємства у 2022 році. Ці кошти також мають піти на нові буріння, завершення модернізації ТЗСУ та початок спорудження комплексної установки підготовки газу на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі.

Довідка. Група компаній Smart Energy входить до складу інвестиційної групи Smart Holding, реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів та належить до п’ятірки найбільших приватних газовидобувників України, сумарно видобуваючи понад 1 млн куб.м газу на добу.

Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений компанією "Укргазвидобуток" (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy. У свою чергу, активи Enwell Energy працюють на Полтавщині - це представництво "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед" і "Аркона Газ-Енергія", а також на Харківщині - компанія "Пром-Енерго Продукт".