Втрата зубів - поширена проблема серед дорослого населення. З віком через хвороби або травми часто доводиться розлучатися із зубами. На жаль, це може відбуватися навіть у не дуже похилому віці.

Традиційне протезування знімними конструкціями не завжди дає довготривалий позитивний ефект. Такі протези нестійкі, потребують постійного коригування та заміни.

Сучасні дентальні імплантати дають змогу якісно та надійно відновити втрачені зуби. Серед інноваційних методів імплантації на особливу увагу заслуговує All-on-4. Ця технологія дає можливість швидко повернути повноцінний зубний ряд.

Що таке метод All-on-4

  • Суть методу полягає в установці всього 4 дентальних імплантатів для надійної фіксації всієї конструкції протеза.
  • Це дає змогу обійтися мінімальною кількістю імплантатів і скоротити час лікування та реабілітації.
  • На відміну від традиційної імплантації, цей метод дає можливість відразу після операції фіксувати постійні зуби на імплантатах.
  • Не потрібно багатомісячного періоду приживлення імплантатів і носіння тимчасових знімних протезів.

Технологія All-on-4 дає надійний результат навіть у складних клінічних випадках, коли потрібне відновлення всього зубного ряду.

Переваги методу All-on-4

Метод All-on-4 дає змогу домогтися відновлення всього зубного ряду за одну хірургічну операцію. Пацієнт відразу після операції отримує незнімні імплантати з фіксованими на них постійними зубами. Це позбавляє необхідності чекати на тривалий період приживлення імплантатів, який зазвичай займає від 3 до 6 місяців.

Технологія All-on-4 вирізняється мінімальною травматичністю операції зі встановлення імплантатів і досить швидким загоєнням після неї. Це досягається завдяки застосуванню всього 4 імплантатів, які розміщуються під нахилом у щелепі. Така методика дає змогу проводити імплантацію навіть на атрофованій кістковій тканині, не вдаючись до додаткових складних операцій з нарощування кістки.

Ще однією великою перевагою All-on-4 є висока функціональність і естетичність одержуваних зубних протезів. Сучасні технології виготовлення індивідуальних імплантатів і безметалової кераміки дають змогу досягти дуже природного результату. Такі імплантовані зуби практично не відрізняються від справжніх. А довговічність протезів на імплантатах All-on-4 оцінюється в 15-20 років стабільного використання.

Процедура встановлення імплантатів All-on-4

Встановлення імплантатів за технологією All-on-4 складається з декількох етапів.

Початковим етапом є 3D моделювання конструкції майбутнього протеза на основі даних комп'ютерної томографії щелеп пацієнта. Це дає змогу виготовити індивідуальні імплантати, що максимально відповідають анатомії пацієнта.

Наступний етап - хірургічна операція зі встановлення 4 імплантатів у щелепу. Імплантати розміщують під нахилом у передній і задній частині щелепи для кращої фіксації.

Після встановлення імплантатів одразу проводиться фіксація на них незнімної конструкції штучних зубів. Це дає змогу уникнути тривалого періоду загоєння.

Завершальний етап - подальше відновлення естетики та функціональності протеза за допомогою сучасних стоматологічних матеріалів.

Реабілітація та догляд після операції зі встановлення імплантатів All-on-4

Реабілітація та догляд після операції зі встановлення імплантатів All-on-4 є важливим етапом у забезпеченні успішного процесу відновлення втрачених зубів. У цій статті ми розглянемо детальніше необхідні заходи з догляду за імплантатами і слизовою оболонкою рота, щоб забезпечити максимальну ефективність і довговічність цієї процедури.

Після того, як хірургічна операція з імплантації методом All-on-4 завершена, важливо дотримуватися рекомендацій фахівця, щоб забезпечити правильне загоєння і уникнути ускладнень. Першим і основним заходом з догляду є регулярне полоскання рота антисептичними розчинами, які допоможуть зменшити ризик інфекції та підтримувати оптимальний стан слизової оболонки.

Крім цього, лікар може призначити приймання антибіотиків у разі потреби, щоб запобігти можливим інфекційним процесам. Ці медикаменти потрібно приймати відповідно до рецепта лікаря, щоб забезпечити найкращий результат.

На перші 2-3 тижні після операції рекомендується уникати вживання дуже гарячої, холодної та твердої їжі. Це допоможе запобігти травмуванню ніжних тканин у ділянці імплантатів і прискорити процес загоєння. Поступово, після цього періоду, пацієнт може повернутися до свого звичайного раціону.

Однак ключовим моментом є регулярне відвідування лікаря для контрольних оглядів. У перший рік після імплантації зубів, пацієнту слід планувати щонайменше 4-6 контрольних прийомів. Це необхідно для ретельного моніторингу процесу приживлення імплантатів, виявлення будь-яких потенційних проблем та їх вирішення до того, як вони можуть призвести до серйозних ускладнень.

Дотримання всіх рекомендацій лікаря і систематичні контрольні огляди забезпечать успішне відновлення зубів з використанням методу All-on-4 і подарують пацієнтові довгоочікувану впевненість у своїй посмішці та здоров'ї порожнини рота.

Висновок

Метод імплантації All-on-4 можна справедливо назвати революційним у стоматології. Він дає змогу швидко, ефективно і максимально щадяще відновити повноцінний зубний ряд навіть у разі повної втрати зубів.

Переваги цієї технології очевидні:

  • Відновлення зубів за одну операцію;
  • Відсутність тривалого періоду реабілітації;
  • Можливість застосування навіть на атрофованій кістці;
  • Природний естетичний результат;
  • Довгий термін служби.

Завдяки імплантатам All-on-4 багато пацієнтів вже змогли повернути повноцінне життя з гарною посмішкою і здатністю комфортно їсти, говорити і сміятися. Цей метод відкриває чудові перспективи для стоматології майбутнього.

Дякуемо автору статті за матеріал.