Помер професор кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного аерокосмічного університету “Харківський авіаційний інститут”, кандидат технічних наук Олександр Лещенко. Про це повідомили у виші.

Олександр Лещенко народився у 1961 році. У 1984 році з відзнакою закінчив Харківський авіаційний інститут за спеціальністю “Автоматизовані системи управління”, після чого понад 40 років працював у ХАІ. У 1993 році захистив кандидатську дисертацію, а згодом отримав вчені звання старшого наукового співробітника, доцента та професора ХАІ.

Олександр Лещенко був одним із визнаних авторитетів у сфері ІТ-дисциплін, зробивши важливий внесок у розвиток комп’ютерних наук, освітньої та наукової діяльності університету.

Протягом багатьох років він викладав дисципліни, пов’язані з базами даних, інформаційними системами та штучним інтелектом, формуючи покоління фахівців у сфері ІТ.

Під його науковим керівництвом студенти ХАІ ставали переможцями та призерами всеукраїнських і міжнародних ІТ-чемпіонатів та конкурсів.

Багато років Олександр Лещенко був відповідальним секретарем редакційних колегій відомих фахових видань ХАІ - журналів “Авіаційно-космічна техніка і технологія” та “Радіоелектронні і комп’ютерні системи”.

Він був відзначений багатьма нагородами університету, зокрема, нагрудним знаком "За заслуги" та найвищою відзнаки університету – “Зіркою ХАІ”.