У 2023 році сонячна та вітрова генерація забезпечили майже 30% електрики в ЄС. Відновлювана енергетика зміцнює позиції, і до 2030 року її частка має зрости до 72%.

У 2023 році частка електроенергії з відновлюваних джерел у країнах ЄС досягла 44%, з яких майже 30% забезпечили сонячні та вітрові електростанції. Це стало важливою віхою на шляху енергетичного переходу. 

Про це повідомив Іван Гелюх, голова правління компанії D.Trading, що входить до групи ДТЕК. Експерт наголосив, що роль відновлюваної енергетики в Європі зростає стрімко — як у масштабах, так і в пріоритетах національних стратегій.

Європа демонструє, що перехід на таку енергію цілком реальний, і хоча ще є деякі питання щодо інших джерел, майбутнє світу — безумовно за відновлювальною енергетикою.”, — зазначає Іван Гелюх.

Загалом частка відновлюваних джерел у виробництві електрики в ЄС досягла 44% — вперше перевищивши позначку у 40%, згідно з даними аналітичного центру Ember.

Європейська комісія ставить амбітну ціль: до 2030 року 72% електроенергії в ЄС має надходити з ВДЕ. Для цього необхідно подвоїти потужності галузі, що потребує великих інвестицій. У 2023 році вони вже сягнули 110 млрд євро.

При цьому окремі країни вже демонструють економічні вигоди від енергії природи. Зокрема, Іспанія, завдяки активному розвитку сонячної генерації, фіксує зниження цін на електроенергію у години пікового виробництва.

Високі темпи зростання, рекордні інвестиції та економічні вигоди свідчать про те, що перехід до відновлюваної енергетики в Європі не лише триває, а й набирає обертів. У найближчі роки “зелена” електроенергія продовжить зміцнювати свої позиції, стаючи ключовим елементом енергобалансу ЄС.