Незалежно від того, чи є ви серйозним фолк-музикантом, хеві-металістом або поп-виконавцем, настане час, коли вам захочеться спробувати акустично-електричну гітару. Якщо ви любите фолк, вам може знадобитися така гітара, щоб вас могли почути в задніх рядах місцевої кав'ярні. Будь-який справжній хедбенгер знає, що в кожному металевому сеті завжди є принаймні одна пісня, яка вимагає атмосферної «акустичної інтерлюдії». Отже, тепер, коли ви вирішили, що вам потрібна електроакустична гітара, яка підійде саме вам? Сьогодні ми спробуємо допомогти вам відповісти на це питання!
Що таке електронна акустична гітара?
Гітара електроакустична — це акустичний інструмент, оснащений магнітним або п'єзоелектричним звукознімачем, який дозволяє підключення до гітарного підсилювача або PA-системи без необхідності використання мікрофона. Багато моделей також мають вбудовані преампи з регулюванням гучності, тембру і в деяких випадках ефектів.
Де використовуються? В різних музичних жанрах, де бажане звучання акустичної гітари, але потрібна більша гучність, особливо під час живих виступів.
Переваги полягають переважно в гучності та мобільності.
У минулі роки єдиним способом посилити звук інструменту було розміщення мікрофона перед резонатором. Це не тільки значно обмежувало рухи музиканта, але й часто призводило до виття та зворотного зв'язку гітари. З електроакустичною моделлю достатньо просто підключити її до підсилювача та збільшити гучність. Ваші рухи нічим не обмежуватимуться, окрім того, сигнал гітари також буде більш стабільним.
Характеристики, на які варто звернути увагу
Отже, рішення прийнято. Залишилося вибрати та купити електроакустику. Проте саме на цьому етапі й виникають проблеми, оскільки електроакустичні гітари на ринку представлені в широкому асортименті. Для того, щоб спростити вибір, провідні експерти радять звернути увагу на декілька моментів.
Матеріал
Інструменти можуть бути виготовлені з масиву дерева або ламіновані. Масив дерева краще передає звуки, завдяки чому гітара краще резонує. Однак ламіновані моделі дешевші. Великим компромісом між хорошим резонансом і ціною є акустичні гітари з «верхом» із масиву дерева, але із задньою та багатошаровою сторонами, тому що «верхній» звук має найбільший вплив на звучання.
Порода дерева буде важливою для якості звуку не менше ніж електроніка. Наприклад, корпус з ялини сприятиме “прямому” звуку, червоне дерево забезпечить глибину низьких та середніх частот. Кедр надає заокругленість звучанню та підходить до спокійної гри, а клен відрізняється сильним та жорстким “верхом”.
Електроніка
П'єзоелектричні перетворювачі дуже популярні. Їх використання є найпоширенішим методом посилення звуку електроакустичних гітар. Завдяки цьому звучання із п'єзоперетворювачами є саме тим, що ми очікуємо. Їх характерне «квакання», з одного боку є перевагою, з іншого — недоліком. Елемент не видно зовні гітари, тому що він зазвичай розміщений під сідлом мосту, хоча інколи він може бути на поверхні інструменту.
Магнітні перетворювачі забезпечують тепліший, м'якший звук із більшою компресією і меншим акцентом на атаку нот. Вони дуже добре передають низькі частоти, проте не дуже сприйнятливі до зворотного зв'язку. Однак магнітні перетворювачі мають тенденцію надмірно тонізувати звук своїми власними характеристиками.
Часто звукознімачі, крім того, що вони є п'єзоелектричними або магнітними, вимагають живлення, як правило, від батареї. Ви також можете познайомитися із вбудованим гітарним тюнером, який дозволяє точно настроїти гітару навіть за умов суттєвої гучності завдяки наявності перетворювачів.
Деякі електроакустичні гітари оснащені гібридними системами, які поєднують п'єзоелектричний і магнітний звукознімачі для ширшого діапазону звучання.
Вартість
До електроакустичної гітари, як і до будь-чого іншого, можуть бути примінено золоте правило — зазвичай, чим більше ви платите, тим кращий продукт. Однак, існує чимало чудових варіантів майже в кожній ціновій категорії.
Витративши від 250 до 350 доларів, ви можете купити електроакустичну гітару, яка буде добре сконструйована, матиме цілком пристойне звучання і прослужить довго. Проте, якщо ваш бюджет обмежений, немає нічого ганебного в тому, щоб піти на спеціалізовані сайти та купити вживаний інструмент. Часто можна знайти набагато дорожчий інструмент за суттєвою знижкою навіть у виробників. Тож радимо підписуватися на акційні пропозиції та отримувати персональні пропозиції.
Вибір особистої гітари дозволить вам досягти бажаного звучання. На звук впливає безліч аспектів, і саме тому всі інструменти різні. Тож купуючи “свій”, не поспішайте, а за потреби зверніться до професіоналів, що допоможуть обрати ту електроакустичну гітару, про яку ви мріяли.