Ще кілька років тому доводилося лише чути про те, що люди можуть завантажити ВПН і заходять з його допомогою на раніше недоступні сайти. І не бояться, що хтось може відстежити їхню мережеву активність. З введенням нових заборон VPN став обов'язковим помічником не лише на мобільному, щоб зайти до Інстаграм. Його також активно використовують на ПК, що дозволяє на повну силу розкрити потенціал віртуальної приватної мережі (VPN, virtual private network).

Що дає сервіс VPN

Якщо Ви новачок і ще не розумієте особливостей такого типу підключення до мережі, то вам слід відвідати сайт ZoogVPN і дізнатися про те, що таке VPN і як він працює. Зараз же йтиметься про десктопні рішення. Серед доступних на ринку варіантів є умовно безкоштовні сервіси з обмеженим функціоналом та повнофункціональні, які поширюються платною підпискою. Останні, як правило, працюють на різних пристроях:

  • десктопі;
  • ноутбуці;
  • планшеті;
  • смартфоні.

Це дуже зручно – при покупці однієї підписки користувач може захистити одразу всі свої гаджети. Сервіси без підписки забезпечують базову функціональність приватних віртуальних мереж. Вони нерідко поступаються платним у швидкості та пропонують обмежену кількість серверів. Але є й винятки. Наприклад, ZoogVPN відкриває доступ до кількох тисяч точок підключення, чим перевершує навіть деякі платні аналоги. Збереження мережної анонімності, розриви з'єднання, низька швидкість передачі даних – найчастіше саме цих проблем побоюються новачки. Щоб не стикатися з цими неприємностями, варто витратити трохи часу на вибір надійного сервісу.

У чому відмінність платних VPN від безкоштовних?

Безкоштовні сервіси, за винятком тих, що надають пробний доступ, навряд можна назвати повністю безпечними.

  1. Збір та перепродаж даних користувачів. IT-фахівці The Best VPN виявили понад 20 компаній, які грішать таким. Платні ж послуги фінансуються безпосередньо своїми передплатниками. Тому вони цінують свою репутацію і переважно навіть не записують логи.
  2. Реклама. Нав'язливі оголошення з проханням перейти за посиланням раз у раз спливають у безкоштовних програмах. Це з джерел фінансування сервісів. Пам'ятайте, що на ПК рекламу можна легко вимкнути за допомогою AdBlock або іншого блокувальника. Для платних ВПН такі додаткові заходи не знадобляться.
  3. Кількість серверів. Безкоштовні сервери зазвичай перевантажені через меншу кількість пропозицій. Із платними таких проблем немає. Наприклад, iTop VPN пропонує більше 1800 серверів, серед яких у безкоштовній версії доступно всього близько 10% підключень.
  4. Швидкість підключення. Безкоштовні послуги добре підійдуть для звичайного серфінгу в інтернеті. Підвищена швидкість підключення ― найкраще рішення для перегляду потокового відео та швидкого скачування великих файлів.

ZoogVPN― унікальний ідентифікатор, який знижує ризик DDoS-атак або отримання бана через велику кількість запросів з однієї адреси.