Додатковий захист чи запорука безпеки під час вандальної атаки, обстрілів або навіть вибухів? Можно як завгодно сприймати бронеплівку, але з нею склопакету й житлу, точно краще, ніж без неї. А вам — якось спокійніше. 

Сьогодні укріплення склопакетів бронеплівкою надактуальне, тим більше що плівка у чомусь зручніша за решітку. Її неможливо зірвати чи зрізати зовні, стороннє око її навіть не побачить, але свою роль по захисту приміщення вона справно виконує. 

Але як правильно вибрати бронеплівку для склопакетів? Адже вона може бути різною, навіть за товщиною — від 100 до 300 мікронів. Чи підійде для захисту офісу та сама, яку поклеїли вдома? А навпаки? З’ясуємо, які показники враховувати.

Обирайте бронеплівку з огляду на скло в пакеті

Слід чітко розуміти, яку саме конструкцію потрібно захищати. Тому обов’язково врахуйте наступні параметри скла:

  • товщина;
  • висота;
  • ширина.

Що більша площа, то важче скло й, відповідно, тим товстішою має бути бронеплівка. Адже вона повинна міцно утримувати уламки у разі пошкодження. 

Саме тому величезним панорамним вікнам офісу потрібен “найтовстіший” захист. Їм не підійде тонка бронеплівка в 100 мікронів, якої цілком достатньо для укріплення стандартного склопакету квартири. 

Що б ви не обрали, надійніше, якщо роботи з поклейки будуть виконувати професіонали, ще на стадії монтажу вікон. Потрібні послуги у Києві надають, до прикладу, спеціалісти Sheriff Market та багато інших майстрів. 

Також слід врахувати, скільки стекол у пакеті. Для двох, розмірами 1,6х1,3 м кожне, можна взяти дещо тоншу бронеплівку, ніж для одного, але розміром 3,2х2,55 м. Адже є рама, яка виконує роль опорної конструкції та приймає на себе значну частину навантаження.

Купуйте бронеплівку, враховуючи її товщину

Якість захисту безпосередньо залежить від габаритів самого покриття. В загальному випадку, що товща бронеплівка, то вона міцніша. Порівняємо, яке зусилля на розрив здатна витримати та чи інша плівка:

  • 100 мікронів — до 18,73 кг/см;
  • 200 — до 30,32 кг/см;
  • 300 — до 58,90 кг/см.

При цьому бронеплівка, незалежно від товщини, затримує до 95% УФ-променів та пропускає до 81% сонячної енергії, а коефіцієнт її екранування складає 97%.

Але пам’ятайте й про різницю у цінах. Почавши обирати між рівних за якістю брендів, ви побачите, що бронеплівка на 300 мкм в середньому коштує в 3-4 рази дорожче, ніж та, що на 100 мкм. Тому є сенс купити тоншу й не переплачувати, якщо потрібно зміцнити невелике за площею вікно у квартирі або будинку, розташованому у спокійному районі. Вона забезпечить достатній захист від вібраційних хвиль і навіть ударів.