ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Вірус ВІЛ повільно ушкоджує імунну систему людини, яка відповідає за нашу сприйнятливість до інфекції. ВІЛ-інфекція може протікати безсимптомно протягом багатьох років, що дуже ускладнює діагностику. До 8-10 років ВІЛ може протікати безсимптомно, але в цей час ВІЛ продовжує розмножуватися та руйнує імунну систему інфікованої людини. Це може спровокувати синдром хронічного імунодефіциту – СНІД.

Нелікована ВІЛ-інфекція призводить до розвитку СНІДу, або синдрому набутого (порушення) імунодефіциту. СНІД – це остання стадія НЕлікованої ВІЛ-інфекції. Це група захворювань, що вражають людей, які інфіковані ВІЛ. Сюди входять різні інфекції та види раку. СНІД виникає після багатьох років ВІЛ-інфекції у людей, які не знають про свою інфекцію. Люди, які знають про своє зараження, охоплені сучасною антиретровірусною терапією, що запобігає виникненню СНІДу. Гаряча лінія Helpme також орієнтована на психологічну та реальну допомогу хворим на СНІД та туберкульоз.

Вірус був вперше виділений 1981 року в США. Незабаром після опису перших випадків СНІДу було визнано, що він викликається інфекційним агентом, а також відомі шляхи передачі цього фактора. У 1983 році було ідентифіковано вірус, що викликає СНІД. На сьогоднішній день, незважаючи на значні успіхи в лікуванні захворювання, повністю вивести вірус із організму не вдається.

Перебіг ВІЛ-інфекції

  1. Гостро ретровірусне захворювання (3-8 тижнів з моменту зараження). ВІЛ-інфекція – безсимптомний період (кілька – кілька років).
  2. Період симптоматичної ВІЛ-інфекції (початок індикаторних захворювань – летальний кінець).
  3. Гостро ретровірусне захворювання, що характеризується гострою віремією, може розвинутись незабаром після інфікування. У цей час заражена людина особливо небезпечна для оточуючих. Результат тесту може бути негативним через так зване серологічне вікно.

Клінічними ознаками гострого ретровірусного захворювання є:

  • Головний біль,
  • кашель,
  • нічні поти,
  • жар,
  • збільшення лімфатичних вузлів.

Найчастіше ці симптоми відносять до мононуклеозоподібного синдрому і цей період триває 2-4 тижні.

Після цієї фази можуть довгий час не виявляти помітних симптомів. Цей безсимптомний період може тривати від 6 місяців до 12 років та більше. Це ускладнює належну профілактику інфекцій. Людина, яка не підозрює про те, що вона інфікована, може передати ВІЛ іншим.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем