Коли варто проводити оперативне втручання

Якщо поміж оболонками яєчка накопичується серозна рідина, ця патологія називається гідроцеле яєчка та потребує хірургічного втручання. Симптоми хвороби неможливо усунути консервативним шляхом, тому для припинення патологічного процесу та видалення накопиченої рідини проводять операцію у наступних випадках:

  • збільшення розмірів та почервоніння калитки;
  • поява дискомфорту в області паху при фізичних навантаженнях, носінні білизни;
  • больові відчуття у паховій зоні;
  • неприємні відчуття при випорожненні сечового міхура, а також при інтимній близькості.

Водянка яєчка суттєво погіршує життя чоловіка, порушує кровообіг, що може призвести до повної втрати функціональності яєчка. Тому варто якомога швидше звернутись до лікаря, пройти поглиблене дослідження з призначенням індивідуального плану лікування.

Як проходить підготовка до операції

Перед призначенням оперативного втручання лікар-уролог спілкується з пацієнтом, збирає інформацію про стан здоров’я та призначає додаткові обстеження. Вони включають візуальну діагностику та пальпацію яєчка, УЗД калитки, взяття лабораторних аналізів сечі та крові, діафаноскопію тощо.

Після призначення операції лікар обирає оптимальний варіант здійснення процедури та введення анестезії. За декілька днів до оперативного втручання варто видозмінити раціон харчування, відмовившись від жирної та смаженої їжі. Безпосередньо в день операції рекомендується голодування та відмова від пиття.

Як проходить видалення водянки яєчка

Оперативне втручання на гідроцеле проходить за декількома сучасними техніками, які передбачають мінімальне травмування тканин:

  1. методика Вінкельмана, при котрій розріз приблизно 3 см виконується по передньо-бічній поверхні мошонки і розсікаються оболонки яєчка;
  2. методика Бергмана передбачає розріз на передньо-бічній поверхні мошонки розміром приблизно 3 см, розкриваються оболонки яєчка, потім хірург проводить пластику оболонок з видаленням “зайвої” частини стінки водяного мішка.

Обрання техніки хірургічного втручання залежить від розмірів гідроцеле, віку та стану пацієнта, інших показників. Також популярністю користується щадна методика лазерного видалення патології, що дозволяє видаляти водянку без розрізів завдяки високотемпературному впливу. Це дає можливість зменшити реабілітаційний період та перебування у стаціонарі (виписка відбувається через 1-2 дні після операції).

Видалення водянки жодним чином не впливає на функціональні можливості яєчка. По завершенні двотижневого відновлювального періоду при відсутності протипоказань після контрольного огляду чоловік може повертатись до повноцінного життя, насолоджуватись інтимною близькістю без перешкод.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.