Чи випиваєте ви кілька чашок кави на день? Ви п'єте багато чаю, червоного вина? Або, можливо, ви курите цигарки? Всі ці фактори сприяють утворенню плям та відкладень, які важко видалити при щоденной чісткі зубіві. Однак відбілювання зубів можливе – не лише у кабінеті стоматолога, а й у домашніх умовах.

Але треба пам'ятати, що гарантовано та еффективно виконати цю процедуру може тільки спеціаліст з клініки. У Київі це стоматологія позняки, де спеціальне обладнання і професійні виконавці.

Що варто знати про відбілювання зубів?

Попри зовнішній вигляд, колір зуба не є характеристикою, яку можна об'єктивно оцінити. Колір зуба - це ментальне враження, яке створюється в мозку людини під впливом, зокрема, світлочутливі електромагнітні хвилі видимого світла. Цікаво, що незначну корекцію кольору зуба можна провести без допомоги стоматолога – досить правильно підібраних:

  • макіяжу;
  • зачіски;
  • вбрання.

Коригування кольору зубів тільки таким способом для багатьох буде, безумовно, недостатнім. Тому послуга відбілювання зубів, що надається стоматологічними кабінетами, так популярна. Також на прилавках аптек та аптечних магазинів ми можемо знайти безліч препаратів для самостійного відбілювання зубів – одні дозволяють відновити початковий колір, інші освітлюють природний колір зубів. Але треба мати на увазі, що найкращий результат дає відбілювання в клінічних умовах.

Історія виникнення процедури відбілювання зубів

Відбілювання зубів було розпочато у 1960-х роках. Саме тоді було винайдено стоматологічні капи, наповнені антисептиком, що містить карбамід. З'ясувалося, що інгредієнти, які містяться у препараті, також освітлюють колір зубів. Однак тільки через 20 років була опублікована стаття, в якій вперше було описано відбілюючу дію карбаміду. В даний час існує два типи засобів для відбілювання зубів – для самостійного використання та використання в кабінеті.

Що таке засоби для відбілювання зубів?

З шістдесятих років минулого століття для відбілювання зубів незмінно використовували перекис карбаміду або перекис водню. Концентрація препаратів, що містять другий із цих інгредієнтів, залежить від того, хто їх використовує - інші препарати з перекисом сірки продаються в аптеках, інші використовуються стоматологами.

Відбілюючі властивості мають лише хімічно діючі препарати. Інші препарати, назва яких передбачає, що вони відбілюють, насправді видаляють зубний наліт. Проте зрештою вони не змінюють колір емалі чи дентину — до цієї категорії входять:

  1. Зубні пасти.
  2. Ополіскувачі.
  3. Щітки.
  4. Жувальні гумки.

Щоб змінити колір зуба, ви повинні піти до стоматолога.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем