М’ясо – далеко не дешевий продукт, але людина потребує його щоденного споживання. Зберігати м’ясо доволі нелегко. Віками люди шукали спосіб, щоб збільшити термін його придатності. З цією метою продукт солили та коптили, заморожували і консервували. Тепер же активно використовується упаковка для м’яса, яка відіграє величезну роль у його безпечному зберіганні й транспортуванні. Придбати її оптом виробники продукції можуть в компанії Леонікс.

У свіжому м’ясі проходить ряд біохімічних процесів. Вони здатні не лише погіршити його зовнішній вигляд, а й суттєво змінити якість. Таким чином споживач ризикує отримати:

  • дисбактеріоз;
  • алергію;
  • харчове отруєння;
  • порушення обміну речовин.

Щоб максимально подовжити термін придатності, слід нейтралізувати аеробні та анаеробні бактерії. В першому випадку може допомогти вакуумна упаковка. Щоб викачати повітря, варто скористатися вакуумним обладнанням. Анаеробні ж бактерії будуть гинути в газовому середовищі. Доцільно використовувати вакуумування разом з модифікованою атмосферою, щоб отримати ідеальний результат.

Модифікована атмосфера – свіжість та привабливий зовнішній вигляд

Яскравий, свіжий, візуально смачний – так виглядає продукт, упакований в модифіковану атмосферу, яка вирізняється високим рівнем кисню. М’ясо в модифікованій атмосфері зберігатиметься не так довго, як у вакуумі. Таким чином, варто сказати, що перший спосіб оптимально підходить для роздрібного продажу, а другий – для кейтерингу. В залежності від складу суміші, м’ясо без консервантів буде зберігатися в 2-10 разів довше.

Модифікована атмосфера має підбиратися цілком індивідуально. Як би то не було, матеріал, для якого характерна наявність наднизьких бар’єрних властивостей, збереже м’ясо до 5 днів. Щоб продукція була придатною до 15-20 днів, варто зробити вибір на користь високобар’єрної плівки EVOH.

Герметична вакуумна упаковка

Упаковка, з якої повністю викачують повітря, характеризується наявністю тиску, що нижчий від атмосферного. Слід віддати перевагу газонепроникній плівці. Вона дозволить зберегти аромат та захистити м’ясо від втрати вологи.

Вакуумну упаковку створюють на спеціальних машинах – камерних та безкамерних. Існують також термоформувальні лінії. Безкамерні машини відрізняються невеликим розміром і низькою потужністю. Вони підходять для індивідуального використання.

Камерне обладнання більш поширене. Воно застосовується в ресторанах і супермаркетах. Для виробництва ж відмінно підходять двокамерні апарати. Частина машин наділена додатковими функціями. Деякі з них знадобляться для пакування м’яса з гострими краями, інші – для філе чи кускових продуктів. Обладнання може запаяти упаковку подвійним швом. Воно захищене від пилу та вологи і відрізняється зручною панеллю управління, може мати кілька програм, якими легко скористаються навіть люди без відповідної кваліфікації.

Лотки та контейнери

Окрім плівки й пакетів існують різноманітні лотки та контейнери, що теж використовуються для упакування м’яса. Їх можна упакувати поєднавши вищенаведені способи, чи запаяти по бортику. Вакуумування не підійде, адже воно стисне лоток, зробивши його малопривабливим для споживача. Які методи користуються попитом? Активно експлуатуються потокові машини, а ще більше виробників приваблює термоформування. Воно гарантує абсолютну стерильність матеріалів.

Сучасні технології не стоять на місці, тож з кожним роком з’являється все більше цікавих варіацій упаковки, яка здатна не лише зберегти свіжість, а й смакові властивості продуктів. В першу чергу цінуються екологічно безпечні та високоякісні матеріали, адже ємність не повинна жодним чином впливати на вміст. Її задача – захистити від сторонніх запахів та створити оптимальні умови для зберігання і транспортування товару.