Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов не виключає наступу РФ з боку Золочева

Золочів - селище, яке розташоване на відстані 41 км на північ від Харкова і за 15 км від україно-російського кордону. До війни в селищі проживали 7,7 тис. осіб.

Синєгубов повідомив, що обласна влада стежить за ситуацією на Богодухівському напрямку. Можлива евакуація мирних жителів із низки населених пунктів.

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), РФ накопичує сили на кордоні з Харківською областю.  Експерти вважають, що війська РФ можуть почати наступ на південь у напрямку Золочева і Богодухова або на захід у напрямку населених пунктів уздовж траси Р-45, що з'єднує Богодухів із Сумами. Зазначається, що росіяни можуть наступати як в одному, так і в двох напрямках.

За даними ISW, російське командування також збирає обмежені сили в Курській і Брянській областях поблизу кордону з Сумською областю.

Водночас у ISW вважають, що особового складу, який збирають росіяни, не вистачить для проведення операції з оточення або захоплення Харкова чи Сум.

10 травня російські війська почали наступ на півночі Харківської області. Вони спробували просунутися на Липецькому і Вовчанському напрямках. На підступах до села Липці росіян зупинили ЗСУ. У самому Вовчанську вже близько двох тижнів тривають вуличні бої. Губернатор повідомив, що росіяни намагаються просунутися вглиб Харківської області, але успіхів не мають. 

Наразі на Липецькому та Вовчанському напрямках росіяни підтягують резерви, щоб утримувати наступальний темп.

На Куп'янському напрямку російське командування також підтягує резерви.