У Харкова є план відновлення системи опалення міста. Про це заявив міський голова Ігор Терехов під час зустрічі з міжнародною делегацією, що відвідала Харків 20 квітня.

З 22 березня російські війська активізували удари по об'єктах енергетичної та теплової інфраструктури. Терехов говорив, що РФ майже знищила основні енергетичні об'єкти в Харкові. Через це опалювальний сезон довелося закінчувати раніше. Питання проходження наступного - поки відкрите, оскільки ТЕЦ-5 фактично зруйнована. Експерти наголошують, що система теплопостачання міста має бути змінена - необхідний відхід від централізованого теплопостачання. Допомогти також можуть міні-ТЕЦ.

Терехов наголосив, що без підтримки партнерів Харкову буде складно пройти наступний опалювальний сезон без перебоїв. За його словами, уже відомо, на яких заводах і в яких країнах є необхідне обладнання. Воно вже в наявності і готове до експлуатації.

"Часу залишилося обмаль, щоб встигнути все закупити, поставити й підключити до загальної системи. Тому ми потребуємо вашої допомоги, адже харків'яни не збираються виїжджати і взимку житимуть тут", - зазначив Терехов.

Під час брифінгу посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсон наголосив, що головною метою візиту делегації було привернути увагу до проблем Харкова.

"Я на власні очі побачив, що тут коїться. Я був здивований, що місто живе, працює транспорт, на вулицях багато людей, попри всі ворожі атаки. Харків'яни - дуже стійкі люди. Я повернуся до столиці своєї країни з закликом, що цьому незламному місту треба допомогти. Від міської влади ми отримали чіткий меседж про те, що потрібно для нормального проходження зими. Я робитиму все можливе, щоб Данія надала цю підтримку", - запевнив дипломат.

У Харкові з робочим візитом перебувала міжнародна делегація, до складу якої увійшли посли Данії, Естонії, Швеції, Франції, а також представники ПРООН та українського уряду на чолі з віце-прем'єр-міністром Олександром Кубраковим.