Київський районний суд Харкова 9 травня 2025 року виніс вирок у справі про приховування злочину, пов’язаного зі смертельною ДТП за участю кортежу бізнесмена Олександра Ярославського, що сталася 9 лютого 2022 року на трасі «Київ — Харків — Довжанський». Двох чоловіків — уродженця міста Українська Донецької області та уродженця Дергачів Харківської області — засудили до трьох років умовного покарання за спробу приховати обставини аварії, яка призвела до загибелі пішохода. За даними «Судової влади», ідеться про Андрія Лігуса та Олександра Бережного.

За даними слідства, 9 лютого 2022 року о 22:55 уродженець Українська, працівник ТОВ «БаДМ», керував автомобілем Mercedes-Benz G-63 AMG. Рухаючись зі швидкістю 113 км/год на мокрій трасі, він скоїв наїзд на пішохода, який перебував у напівсидячому положенні в темному одязі без світловідбивних елементів на ділянці траси. Водій не зменшив швидкість, переїхав тіло потерпілого та залишив місце аварії, не надавши допомоги.

Пішохід отримав несумісні з життям травми: численні переломи кісток черепа, хребта, ребер, тазу, розриви серця, легень, селезінки, печінки та нирки, що спричинили смерть.

Водій, усвідомлюючи тяжкість ситуації, вирішив уникнути відповідальності. О 23:21 він зателефонував уродженцю Дергачів Олександру Бережному, попросивши перегнати до нього автомобіль Porsche.

Бережний, проїжджаючи місце ДТП у проміжку з 00:25 до 00:34 10 лютого, побачив поліцію; на заправці неподалік він дізнався про загибель людини.

О 01:20 Бережний прибув до водія, який розповів про аварію, не уточнюючи її наслідків, і попросив взяти провину на себе, заявивши поліції, що саме він був за кермом Mercedes-Benz. Бережний погодився. О 09:30 10 лютого він разом із адвокатом звернувся до поліції, стверджуючи, що скоїв ДТП. За його словами, він рухався зі швидкістю 100 км/год, відчув удар у передню частину авто, зупинився через 100–150 метрів, оглянув пошкодження, але, не побачивши нічого через темряву, подумав, що наїхав на тварину, і поїхав далі.

Слідство встановило, що Бережний не міг бути за кермом, і скасувало йому підозру в скоєнні ДТП.

Обох чоловіків звинуватили у приховуванні тяжкого злочину (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 396 КК України). Водія також обвинувачували у залишенні пішохода в небезпеці (ч. 1 ст. 135 КК України), але суд звільнив його від відповідальності за цією статтею через сплив строків давності (понад три роки з моменту злочину).

Обидва визнали провину та щиро розкаялися.

Суд призначив кожному покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, але звільнив від відбування з іспитовим строком в один рік. Засуджені зобов’язані періодично з’являтися до органу пробації, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи та не виїжджати за кордон без дозволу. Крім того, вони мають солідарно сплатити 275 578,84 грн за проведення судових експертиз. Вирок можна оскаржити протягом 30 днів у Харківському апеляційному суді.

Ця аварія викликала широкий резонанс. Автомобіль належав до кортежу бізнесмена Олександра Ярославського, власника компанії DCH, одного з найбагатших українців ($820 млн за даними Forbes 2021 року). 10 лютого 2022 року Ярославський вилетів до Лондона, що в його компанії назвали плановою поїздкою. Генпрокурор заявила, що до відповідальності намагалися притягнути людину, якої не було на місці аварії, через що начальник поліції Харківщини втратив посаду. Розслідування спроби фальсифікації вело ДБР, а справу передали до Головного слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.

Катерина Овчаренко, колишня дружина загиблого та мати їхньої спільної дитини, вимагала притягнення винних до відповідальності та компенсації шкоди.

На фото - машина з кортежу Ярославського після ДТП, фото - Нацполіція