У Золочівській громаді Харківської області запустили автобус, який робить зупинку за кілометр від кордону з РФ - у селищі Одноробівка, пише "Суспільне".

Голова Золочівської селищної ради Віктор Коваленко повідомив, що два роки від початку вторгнення РФ громадський транспорт у громаді не працював. Соціальні перевезення в березні 2024 року допомогла організувати гуманітарна місія "Проліска". Загалом визначили шість маршрутів, які охопили вісім старостатів. Автобус їде до самого кордону з РФ. Від самого Золочева до кордону з Росією теж недалеко - близько 17 кілометрів.

Одна з мешканок громади Марія Дремлюга, яка мешкає в Калиновому, розповіла, що з початком повномасштабного вторгнення їй доводилося ходити 20 кілометрів пішки або брати попутку й таксі.

"Транспорту не було. Попутні машини нас підвозили і все. Так що на попутки ми розраховували. Або наймати таксі: 300 гривень до нас із Золочева, а з Харкова - 800", - розповіла Марія.

Соціальні автобуси безкоштовні. За словами Коваленка, на кожному маршруті щодня реєструють до 30 осіб. Виїзди координують старости.

Фото: Суспільне Харків/Валерія Ємець