З 1 жовтня Мінсоцполітики впроваджує у всіх регіонах України Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС). Це дозволить централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв'язання проблемних питань переселенців.

Мета впровадження ЄІССС: кожен переселенець буде отримувати послуги за місцем свого фактичного перебування.

"Органи соцзахисту надаватимуть послуги незалежно від того, яка адреса вказана у людини в документах. Наприклад, коли людина переїхала з міста Харків, отримала довідку ВПО у Львові, а потім перемістилася у Тернопіль, то всі питання вона зможе вирішити у фактичному місці перебування. В умовах повномасштабної війни ми маємо максимально убезпечити наших людей і спростити для них надання послуг", - наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Так, внутрішні переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть:

  • швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання;
  • виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО;
  • з’ясувати й усунути причину затримки допомоги на проживання.

Єдина інформаційна система соціальної сфери завершує етап дослідно-промислової експлуатації (тестовий режим) у Житомирській, Рівненській і Вінницькій областях. Крім того, наразі триває підключення співробітників управлінь соцзахисту з інших областей для її впровадження по всій країні.

Нагадаємо, внутрішні переселенці, які не отримали допомоги, можуть повторно подати заявку на виплату. Таке рішення ухвалив уряд України.

ВПО, які подали заяви через "Дiю" до 30 квітня, але не отримали допомоги, зможуть додатково звернутися із заявою до органу соцзахисту населення. Для отримання допомоги людина має прийти до органу соцзахисту та написати заяву. Також потрібно додатково подати інформацію, збережену в "Діі", що підтверджує факт подання заяви через цю програму. Допомога призначається протягом 10 робочих днів із моменту надходження заяви. Це можна зробити до 1 жовтня 2022 року.