Бійці полку “Скеля” ліквідували прорив державного кордону росіянами в районі Козачої Лопані на півночі Дергачівської громади Харківської області.

Після знищення російських груп було українські військові зачистили Граніва та прикордонної ділянки. Одночасно підрозділи дронів завдали ударів по маршрутах висування росіян та по найближчим тилам, зокрема в районі Малинівки на території РФ.

Раніше речник Групування об'єднаних сил ЗСУ Віктор Трегубов розказував, що росіяни намагаються тиснути у бік Козачої Лопані від селища Гранів.

Ситуацію на півночі Дергачівської громади

Про ситуацію у в районі Казачої Лопані розказав голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко в ефірі “Суспільне. Студія”. 

Він заявив, що від початку 2026 року російські війська неодноразово намагалися просунутися в напрямку прикордонних населених пунктів – Гранова, Шевченка, Ветеринарного, Гоптівки. Протягом останніх двох тижнів їм вдалося окремими малими групами проникнути до житлової забудови на північних околицях Козачої Лопані. За оцінкою Задоренко, мова не йде про масштабний наступ: росіяни діють невеликими диверсійно-штурмовими групами, нерідко використовуючи цивільний одяг для маскування. 

Станом на 2 липня підрозділи 58-ої окремої мотопіхотної бригади та 425-го окремого штурмового полку “Скеля” проводять зачистку Козачої Лопані, зокрема її північних околиць. Українські військові контролюють ситуацію та працюють над її повною стабілізацією.

Евакуація мирних жителів

З Козачої Лопані проводиться евакуація мирних мешканців, але вона можлива лише за сприяння військових. Через високий рівень небезпеки цивільні служби та поліцейські не можуть заїжджати до населеного пункту. 

Козача Лопань та Гранів

Козача Лопань – велике селище у Дергачівській громаді за два кілометри від російського кордону. До повномасштабного вторгнення РФ там мешкало понад 5 тисяч людей. У лютому селища окупували росіяни, але ЗСУ звільнили його у вересні 2022 року. Після того росіяни постійно обстрілюють населений пункт. Зараз селище значно зруйноване російськими обстрілами. Там немає світла, газу, майже немає зв'язку, зруйновано залізничну станцію та центр населеного пункту, залишалося близько 100 людей. Докладніше про ситуацію у селищі під час російської агресії – у нашому матеріалі.

Село Гранів знаходиться ще ближче до кордону. До війни там проживало 125 людей.