У Куп'янську не розірвалася 500-кілограмова авіабомба. Про це повідомили у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування.

Авіабомбу ОФАБ-500У виявили сапери під час проведення робіт на деокупованій території.

За словами начальника розрахунку піротехнічної групи Олексія Гайового, така потужна авіабомба в разі детонації могла б повністю зруйнувати багатоповерховий житловий будинок, утворивши величезний кратер.

Піротехніки ДСНС успішно знешкодили її.

ОФАБ-500У - це осколково-фугасна авіаційна бомба. Вона призначена для ураження військово-промислових об'єктів, легкоброньованої та легкоуразливої техніки, залізничних вузлів, військових фортифікаційних споруд, живої сили.

ФАБ-500 – стара радянська авіаційна бомба калібру 500 кг. РФ доопрацювала її й встановлювила універсальні модулі планування та корекцію польоту, і бомба перетворилася на далекобійний засіб ураження, з підвищеними показниками точності.

Рятувальники наголошують, що в разі виявлення підозрілих металевих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними, жодним чином не можна їх чіпати. Слід негайно повідомити про небезпечну знахідку представників ДСНС, поліції або місцеву владу.