У Харківській області працює 27 шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з відставанням у розвитку. У таких закладах навчаються понад 650 дітей. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Ігор Шурма, передав офіційний сайт ХОДА. "По завершенні освіти випускники отримують відповідні атестати, де наведено назву навчального закладу, який вказує на їх соціальний статус, створює для вихованців інтернатів свідомо нерівні стартові умови при працевлаштуванні або продовженні навчання", - заявив І.Шурма.

Він повідомив, що в Харківській області буде прийняте рішення щодо нормалізації назв загальноосвітніх навчальних закладів для дітей соціально незахищених категорій. Це питання буде винесене на розгляд депутатів облради на найближчій сесії. З назв інтернатів буде видалена інформація про соціальний статус вихованців. Заступник губернатора наголосив, що зміна назви організацій не призведе до змін в оплаті праці педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.

Довідка "SQ". Уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко 29 листопада в Харкові заявив, що в ХОДА повинні провести аналіз дискримінаційних моментів у роботі інтернатних установ, насамперед, проаналізувати їх назви. "На мою думку, в назвах 17-ти з 27-ми комунальних установ закладена дискримінація їхніх вихованців. У назвах таких закладів не повинні відображатися стан здоров'я, соціальне походження та інші якості вихованців", - підкреслив Ю.Павленко. За його словами, наприклад, неприйнятними в назвах інтернатних установ є фрази "для дітей з вадами розумового розвитку", "з розумовою відсталістю", "для сиріт", "для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи", "для хворих на цукровий діабет" , "з проблемами слуху".